Hyundai i Hydrospider zbudują ekosystem dla pojazdów wodorowych | MOTOFAKTOR

Hyundai i Hydrospider zbudują ekosystem dla pojazdów wodorowych

person Adrian Januszkiewicz 27/09/2019

Hyundai Hydrogen Mobility (HMM), Hydrospider oraz inni partnerzy stworzą ekosystemu dla pojazdów wodorowych w Europie.

Współpraca HMM i Hydrospider ma na celu promowanie ekosystemu dla ekologicznego wodoru w Szwajcarii i innych krajach europejskich.

 

Obie firmy zorganizowały uroczystość w elektrowni wodnej firmy Alpiq w Gösgen w Szwajcarii, podczas której zainicjowano nowy model biznesowy, na którym ma być oparty projekt budowy ekologicznej wodorowej mobilności przyszłości. Model zakłada dostarczenie przez firmę Hyundai elektrycznych ciężarówek napędzanych ogniwami paliwowymi oraz wodorem produkowanym przez Hydrospider, jak również plan przygotowania niezbędnej infrastruktury do tankowania. W czasie imprezy Hyundai przekazał także szczegółowe informacje na temat nowej ciężarówki Hyundai H2 Xcient, zasilanej ogniwami paliwowymi i zaprezentował film, pokazujący model Xcient jadący po drodze.

 

Hyundai, jako lider technologii wodorowej, zamierza wejść na europejski rynek ekologicznych pojazdów ciężarowych. Na początku 2019 roku Hyundai i H2 Energy ogłosiły projekt joint venture pod nazwą Hyundai Hydrogen Mobility (HHM), którego misją jest wypracowanie pozycji lidera na dopiero kształtującym się europejskim rynku mobilności wodorowej.

 

W ramach projektu, do 2025 roku, HHM planuje dostarczyć 1 600 elektrycznych pojazdów ciężarowych z ogniwami paliwowymi do H2 Mobility Switzerland Association, a także do innych firm transportowych i logistycznych w Szwajcarii, chcących korzystać z mobilności opartej o wodór. HHM zamierza również rozwinąć działalność związaną z dostarczaniem pojazdów użytkowych napędzanych ogniwami paliwowymi na inne rynki europejskie, dla których ważna jest kwestia dostosowania się do restrykcyjnych przepisów dotyczących ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Poza Szwajcarią, HHM skupia się obecnie na tworzeniu rozwiązań i sieci partnerskich dla Niemiec, Holandii, Austrii i Norwegii.

 

Hydrospider został założony na początku 2019 roku przez H2 Energy, Linde oraz firmę Alpiq, a jego zadaniem ma być produkcja i dostarczanie wodoru do stacji tankowania. Produkcja wodoru ruszy pod koniec 2019 roku w elektrowni wodnej firmy Alpiq w Gösgen. Sama elektrownia działa od ponad 100 lat. Została zbudowana w 1917 roku i przebudowana w latach 1997–2000.

 

HHM, Hydrospider i członkowie H2 Mobility Switzerland Association wspólnie pracują nad przygotowaniem infrastruktury dla ekologicznych ciężarówek napędzanych ogniwami paliwowymi oraz pokazaniem opłacalności korzystania z nich. Globalnie Hyundai osiągał już wiodącą pozycję w obszarze technologii wodorowej. Dzięki HHM, ma szansę także w Szwajcarii zdobyć strategiczną pozycję w tej dziedzinie. Kraje na całym świecie prowadzą politykę coraz bardziej przyjazną środowisku, oczekuje się więc, że globalne zapotrzebowanie na ekologiczne pojazdy użytkowe będzie wzrastać.

Hyundai H2 XCIENT Fuel Cell Nowej Generacji

Ciężarówka Hyundai H2 XCIENT Fuel Cell została opracowana zgodnie z europejskimi regulacjami. Jest wyposażona w nowy wodorowy system ogniw paliwowych o mocy 190 kW z dwoma stosami ogniw paliwowych o mocy 95 kW połączonymi równolegle. Zasięg na jednym tankowaniu wynosi ok. 400 km. Siedem dużych zbiorników pozwalana zatankować prawie 35 kg wodoru.

Partnerstwo między Hyundai Hydrogen Mobility i Hydrospider pozwoli na stworzenie ekosystemu dla ekonomicznych i ekologicznych ciężarówek z ogniwami paliwowymi. Poprzez biznesowe zaangażowanie w ten projekt Hyundai po raz kolejny udowadnia swoje zaangażowanie w rozwój innowacji i środowisko. In Cheol Lee Wiceprezes Wykonawczy oraz Szef Działu Pojazdów Użytkowych Hyundai Motor
Hyundai jest światowym liderem technologii wodorowej, co ponownie udowadnia model Xcient, nowa elektryczna ciężarówka z ogniwami paliwowymi. Hydrospider jest bardzo dumny z tego, że jest częścią pionierskiego przedsięwzięcia, którego celem, oprócz produkcji wodoru, jest stworzenie całego ekosystemu wraz z niezbędną infrastrukturą, aby umożliwić pojazdom wodorowym poruszanie się po drogach Szwajcarii. Rolf Huber Prezes Hydrospider

 

Źródło: Hyundai

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).