Hengst Filter rozpoczął budowę fabryki w Rawiczu | MOTOFAKTOR

Hengst Filter rozpoczął budowę fabryki w Rawiczu

person Adrian Januszkiewicz 26/02/2019

Budowa nowego zakładu produkcyjnego w Rawiczu oznacza dla Hengst wejście w kolejny etap rozwoju w Polsce.

W obliczu nieustannego rozwoju firmy zdolności produkcyjne otwartego w 2015 roku i oddalonego o ok. 30 kilometrów od Rawicza zakładu produkcyjnego w Gostyniu okazały się niewystarczające, dlatego niezbędne było zbudowanie kolejnej fabryki Hengst Filter. W lipcu planowane jest przeniesienie pierwszych linii produkcyjnych, a do września 2019 zamierzone jest całkowite zakończenie przeprowadzki zakładu produkcyjnego z Gostynia do Rawicza. Dzięki nowej inwestycji możliwości produkcyjne w zakresie wkładów filtracyjnych zostaną niemalże podwojone, a Hengst będzie w stanie zaspokoić zwiększony popyt na wkłady filtracyjne sprzedawane na niezależnym rynku części zamiennych. Do końca roku w zakładzie w Rawiczu znajdzie pracę około 130 osób.

Poprzez tworzenie globalnej siatki ściśle powiązanych miejsc produkcyjnych wychodzimy naprzeciw naszym klientom w przenośnym i dosłownym znaczeniu tego słowa. Nowy zakład wytwórczy w Polsce stanowi dalszą, istotną inwestycję w rozwój rozmieszczonej na całym świecie produkcji Hengst Filter. Jens Röttgering właściciel i Prezes Zarządu Grupy Hengst

 

Hengst SE dostarcza produkty, systemy i koncepcje rozwiązań w zakresie filtracji i zarządzania płynami – począwszy od fazy projektowania, a skończywszy na produkcji gotowego produktu high-tech. Nasz koncern jest partnerem w rozwoju technicznym i seryjnej produkcji dla międzynarodowego przemysłu samochodowego i silnikowego. Nowoczesne koncepcje procesów filtracyjnych firmy Hengst znajdują zastosowanie również w wielu innych dziedzinach życia. Rolnictwo, żegluga jak również wytwórcy urządzeń czyszczących i elektronarzędzi dla odbiorcy indywidualnego i profesjonalnego stawiają na zoptymalizowane dla każdego z nich rozwiązania pochodzące z firmy Hengst. Od odkurzacza, poprzez profesjonalne elektronarzędzia do nowoczesnych robotów – systemy Hengst, specjalisty od filtrów – są integralną częścią coraz większej liczby różnorakich urządzeń. Klienci na całym świecie cenią wiedzę, wysoką jakość i serwis firmy Hengst, oraz jej bliskość dla klienta.

 

Źródło: Hengst

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).