Hankook Tire wyłącznym dostawcą opon dla serii TCR Europe | MOTOFAKTOR

Hankook Tire wyłącznym dostawcą opon dla serii TCR Europe

person Adrian Januszkiewicz 24/03/2021

Firma Hankook rozszerzyła swoje zaangażowanie w sporty motorowe i została nowym i wyłącznym dostawcą do zawodów europejskiej serii TCR.

W tym roku TCR Europe rozpoczyna swój szósty sezon na oponach wyścigowych Hankooka w sześciu różnych krajach europejskich. Runda otwierająca odbędzie się 7 maja na The Slovakia Ring. Następnie do walki o zwycięstwo i cenne punkty na takich obiektach, jak Circuit Paul Ricard we Francji, Nürburgring w regionie Eifel w Niemczech i Spa-Francorchamps w Belgii staną samochody takich marek, jak ALFA Romeo, Audi, Cupra, Honda, Hyundai i Peugeot. Finał TCR Europe odbędzie się 8 października na Circuit de Barcelona. Od 2016 roku TCR Benelux Trophy ma swoje miejsce w wybranych wyścigach rozgrywanych w ramach TRC Europe. Punkty zaliczane są na konto poszczególnych klasyfikacji.

Jesteśmy zachwyceni tym, że tak uznany i doświadczony producent opon klasy premium, jak Hankook, jest partnerem TCR Europe. Opony wyścigowe Hankook w przeszłości zrobiły doskonałe wrażenie za sprawą swoich osiągów i spójności w różnych seriach TCR. Paulo Ferreira promotor TCR Europe

 

Hankook jest również wyłącznym dostawcą opon TCR Eastern Europe. Na kalendarz składa się sześć rund w sześciu różnych krajach europejskich, z czego pierwsza odbędzie się 16 kwietnia na węgierskim Hungaroringu, a potem nastąpią zawody na Red Bull Ring w Austrii, Polsce, Chorwacji i na Słowacji. Finałowa impreza będzie miała miejsce 3 września w Brnie (Czechy).

Opony są decydującym elementem w wyścigach samochodowych, dlatego tak ważne jest pozyskanie mocnego i odnoszącego sukcesy partnera, jakim jest Hankook. W ostatnich latach mieliśmy doskonałe doświadczenia z oponami tej firmy, niezależnie od tego, czy chodziło o ESET V4 Cup, tor długodystansowy, czy też Renault Clio Cup. Nie inaczej będzie w przypadku TCR Eastern Europe. Josef Krenek organizator TCR Eastern Europe

 

Ten producent opon klasy premium będzie jedynym dostawcą dla TCR Spain – serii, która zadebiutuje w tym roku na międzynarodowej scenie sportów motorowych. Wyścigi w tym nowym formacie odbędą się wyłącznie na hiszpańskich torach. Pierwszy z nich, planowany na 10 kwietnia, rozegra się na Circuito del Jarama. Pierwszy sezon TCR Spain skończy się piątą i ostatnią rundą na Circuit de Barcelona-Catalunya 13 listopada.

Klasa TCR znana jest z wyścigów samochodów turystycznych na najwyższym standardzie, na których prezentują się liczne marki i znana jest na całym świecie. Wszystko to sprawia, że angażowanie się przez firmę Hankook w serię TCR jest właściwą decyzją. Nasze opony Ventus Race sprawdzają się w niej od lat, toteż nie możemy się doczekać ekscytujących imprez motorowych na renomowanych, międzynarodowych torach wyścigowych. Manfred Sandbichler dyrektor Hankook Motorsport w Europie

 

Źródło: Hankook Tire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).