Hankook dostawcą opon dla Europejskiego Pucharu Formuły Renault | MOTOFAKTOR

Hankook dostawcą opon dla Europejskiego Pucharu Formuły Renault

person Adrian Januszkiewicz 19/12/2018

Z początkiem 2019 r. Hankook rozpocznie współpracę z Renault Sport Racing jako partner Europejskiego Pucharu Formuły Renault.

Jako wyłączny dostawca opon firma Hankook wyposaży wszystkich zawodników na europejskich torach wyścigowych w opony Ventus Race (F200 Slick/Z217 Rain). Ponadto w trakcie sezonu początkujący zawodnicy tej serii wyścigów będą mogli rywalizować o zestawy opon marki Hankook oraz nowe trofeum Hankook Trophy.

 

Hankook i Renault Sport Racing oficjalnie rozpoczną współpracę na francuskim torze Circuit Paul Ricard podczas zawodów Europejskiego Pucharu Formuły Renault. Wraz z prezentacją nowego pojazdu marki Renault Sport Racing, firma Hankook Tire zostanie ogłoszona wyłącznym dostawcą opon w ramach Europejskiego Pucharu Formuły Renault. Dzięki podpisaniu umowy o partnerstwie producent opon będzie obecny na wszystkich prestiżowych torach wyścigowych tej serii zawodów w Europie, takich jak Silverstone, Monza, Hockenheim czy Monako. W zawodach startuje 10 zespołów a każdy wyścig trwa 30 minut. Na koniec sezonu wyróżnieni zostaną trzej najlepsi kierowcy oraz zespół o największej liczbie punktów.

 

Ponadto początkujący zawodnicy będą rywalizować o tytuł Top Rookie. W nadchodzącym sezonie zawalczą o trofeum Hankook oraz zestaw opon tej marki.

Cieszymy się na myśl o długofalowej współpracy z Renault Sport Racing. To kolejny etap działalności firmy Hankook w dziedzinie motorsportu. Od 2019 r. Hankook stanie się częścią Formuły Renault. To dla nas ogromna radość, że wraz z producentem samochodów, który kieruje się taką samą filozofią jak my będziemy wspierać wschodzące talenty sportów motoryzacyjnych. Manfred Sandbichler dyrektor ds. sportów motoryzacyjnych w Hankook
Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z firmą Hankook. Renault Sport Racing i Hankook Tire przyświecają podobne cele jeśli chodzi o odkrywanie i wspieranie młodych, utalentowanych kierowców wyścigowych. Europejski Puchar Formuły Renault stanowi realizację tej filozofii i cieszymy się, że od momentu zaprezentowania naszego nowego pojazdu będziemy mogli korzystać z zaawansowanej wiedzy, jaką firma Hankook dysponuje na wielu płaszczyznach. Nowi zawodnicy zebrali już dużo rozmaitych doświadczeń angażując się w serię Feeder oraz w mistrzostwa międzynarodowe, ale nasze wspólne działania z marką Hankook, w tym Formula Renault ułatwi im dołączenie do elity motorsportu. Benoît Nogier dyrektor ds. wyścigów w Renault Sport Racing

 

Źródło: Hankook

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).