Grupa CGR rozbudowuje zakład w Częstochowie | MOTOFAKTOR

Grupa CGR rozbudowuje zakład w Częstochowie

person Redakcja 8/10/2021

W ubiegłym roku Grupa CGR International przeniosła produkcję sprężyn z Węgier do Częstochowy. Teraz rozbudowuje zakład, szuka pracowników i włącza się w kształcenie młodych ludzi.

CGR sp z o.o. jest jedną z pierwszych firm, które skorzystały z inwestycji w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. W 2014 r. uzyskała pozwolenie na działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a w listopadzie 2016 r. firma przeniosła się do nowego budynku już na terenie KSSE przy ul. Strefowej 12. Proces wprowadzenia firmy w strefę przebiegł niezwykle sprawnie i jako pierwsza rozpoczęła działalność produkcyjną w lokalizacji “Kusięcka”.

 

W marcu 2020 roku Grupa CGR International zdecydowała o przeniesieniu węgierskiej produkcji sprężyn do zakładu w Częstochowie. Współpraca miasta z CGR Polska sp. z o.o. wciąż się rozwija, także w ramach programu Teraz Lepsza Praca.

 

Do produktów CGR Polska takich jak: zaczepy pasów bezpieczeństwa, kasety zwijaczy pasów, prowadnice pasów i dźwignie przesuwu fotela, dołączył szeroki wachlarz różnego rodzaju sprężyn kompresyjnych, rozciąganych czy skrętnych, których sprzedaż roczna przekracza 50 milionów sztuk. Produkcja tego asortymentu odbywa się na maszynach sterowanych numerycznie. Sprężyny te znajdują zastosowanie w przemyśle elektrycznym oraz samochodowym. Głównym odbiorcą z branży elektrycznej jest firma Schneider Electric, natomiast z branży samochodowej – m.in. Fuji, Bosch, Valeo, Adient czy ZF.

 

Wraz ze wzrostem obrotów spółki o 15% wzrosło również zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę mechaników/ustawiaczy maszyn, techników, inżynierów czy operatorów.

 

Obecna powierzchnia zakładu nie daje już możliwości dalszego rozwoju ze względu na brak miejsca produkcyjno – magazynowego. Właśnie dlatego Zarząd Grupy CGR International zdecydował o rozbudowie o kolejne 2300 m2. Łączna powierzchnia zakładu po rozbudowie będzie wynosiła 8800 m2, a nowy budynek będzie integralną częścią obecnej hali produkcyjno – magazynowej.

 

Zgrzewanie koszy na koło zapasowe oraz ram siedzisk foteli samochodowych to nowe projekty, które CGR Polska już pozyskało i w najbliższym czasie zacznie rozwijać. Celem spółki jest przeniesienie produkcji tych elementów do nowej hali oraz aktywne pozyskiwanie nowych zamówień dla tego rodzaju produktów. Dodatkowo CGR Polska zamierza sukcesywnie zwiększać swoje udziały w rynku części bezpieczeństwa (elementy stalowe dedykowane do pasów bezpieczeństwa/foteli samochodowych) oraz rozwijać produkcję sprężyn.

 

Planowane rozpoczęcie prac nad rozbudową to IV kwartał tego roku, a oficjalne otwarcie nowej hali przewidywane jest na wrzesień 2022. Szacowany koszt inwestycji to około 6,5 mln zł.

 

CGR Polska sp. z o.o. to też kolejne przedsiębiorstwo, które włączy się aktywnie w kształcenie młodych ludzi w Częstochowie, zgodnie z priorytetami zapisanymi w miejskim programie Teraz Lepsza Praca. Podpisano porozumienie pomiędzy firmą, a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie. W dokumencie określono ogólne zasady i warunki organizacji praktycznej nauki zawodu (stażu) przez uczniów szkoły, w sektorze motoryzacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności.

 

To wszystko pod patronatem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. i w ramach realizowanego przez nią projektu „Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności)” oraz projektu Śląskie. Zawodowcy.

 

CGR Polska sp. z o.o. – wchodząca w skład francuskiego koncernu CGR International – działa na terenie Częstochowy od czerwca 2002 roku. Na początku zatrudniała zaledwie 6 pracowników.

 

Źródło: Urząd Miasta Częstochowa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).