Goodyear zaprezentuje się na Paris Air Show 2023 | MOTOFAKTOR

Goodyear zaprezentuje się na Paris Air Show 2023

person Redakcja 3/06/2023

Goodyear będzie obecny podczas 54. edycji Paris Air Show, gdzie zaprezentuje innowacyjną linię opon lotniczych.

 

Wystawa zbiega się w czasie ze 125. urodzinami Goodyear i będzie okazją do zaprezentowania wizji firmy zawartej w programie odpowiedzialności korporacyjnej „Better Future”. Goodyear ma ponad stuletnie doświadczenie w branży lotniczej poparte zamówieniami od wiodących światowych producentów samolotów, takich jak Airbus oraz Boeing.

 

Podczas targów Paris Air Show, które odbędą się w Le Bourget Parc des Expositions w dniach 19-25 czerwca, Goodyear zaprezentuje m.in. oponę Flight Radial, która jest montowana np. w Boeingu 737 MAX (rozmiar H44.5×16.5R21) i 777X (rozmiar 52×21.0R22).

 

Dzięki mocniejszej i zarazem lżejszej konstrukcji, opona Goodyear Flight Radial ma pozwalać obniżyć ogólną masę samolotu i zapewniać bardziej komfortowe lądowania. Jej inne atuty to dłuższa żywotność, trwałość i wydajność. Mocne, sztywne pasy bieżnika z ulepszonymi mieszankami gumowymi zapewniać mają stabilność wymiarów i zwiększoną odporność na przecięcia. Z kolei konstrukcja radialna ma pomagać osiągnąć większą liczbę lądowań, a zoptymalizowana konstrukcja stopki zmniejszać masę opony.

 

Jako firma z bogatym dziedzictwem w lotnictwie, cieszymy się, że możemy być częścią tego wiodącego w branży wydarzenia. Paris Air Show gromadzi globalną społeczność lotniczą, więc to doskonała okazja, aby zaprezentować naszą gamę opon i nawiązać kontakt z klientami oraz partnerami z branży – powiedział Joe Burke, dyrektor generalny Goodyear Global Aviation.

 

Opony lotnicze Goodyear są homologowane do wielu najbardziej zaawansowanych samolotów pasażerskich na świecie, w tym Airbusa A320neo, Boeinga 737 MAX i odrzutowców biznesowych, takich jak Citation X+, Praetor 500/600 i Gulfstream G500.

 

Stoisko Goodyear Aviation Tires będzie zlokalizowane w hali 3 i oznaczone numerem D 73.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).