Goodyear EfficientGrip Performance 2 doceniona przez ADAC | MOTOFAKTOR

Goodyear EfficientGrip Performance 2 doceniona przez ADAC

person Redakcja 24/02/2023

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 zajęła ex aequo pierwsze miejsce w pięćdziesiątym, jubileuszowym teście opon letnich ADAC [1].

 

ADAC, niemiecki urząd motoryzacyjny, opublikował test wraz z ÖAMTC i TCS, swoimi odpowiednikami w Austrii i Szwajcarii. Testowany rozmiar opony to 205/55R16 z indeksem prędkości 91V. Testujący opisali oponę Goodyeara jako niezwykle dobrze wyważoną, która wyróżnia się spójnością i pewnością prowadzenia w szerokim zakresie warunków jazdy.

 

W teście ADAC oceniano także „bilans środowiskowy”, który stanowi 30% całkowitego wyniku. Jest on częścią składową kategorii „bezpieczeństwo jazdy”.

 

Opona letnia Goodyear EfficientGrip Performance 2
Opona letnia Goodyear EfficientGrip Performance 2, Fot. Goodyear

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 charakteryzuje się wydłużonym przebiegiem – o 50% w porównaniu z poprzednim modelem [2] i o 20% dłuższym niż najbliższy testowany konkurent [3]. Jednocześnie zapewnia wysoki poziom osiągów, co potwierdza ocena ‘A’ na unijnej etykiecie w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni. Swoje unikalne właściwości na drodze zawdzięcza zastosowaniu najnowszych technologii Goodyear poprawiających hamowanie na mokrej nawierzchni oraz zapewniających stabilność na suchej nawierzchni.

 

Test ADAC, który w tym roku ma swoją jubileuszową edycję „50 lat – 50 opon” jest jednym z najbardziej wszechstronnych badań przeprowadzanych w branży oponiarskiej. Zajęcie w nim czołowego miejsca świadczy o naszej nieustannej pracy nad stworzeniem wiodącego w branży produktu – powiedziała Sonia Leneveu, dyrektor marketingu Goodyear ds. opon osobowych w Europie.

 

[1] Test opon letnich ADAC 50 Jahre, 50 Reifen. Luty 2023. Samochód testowy: Volkswagen Golf 8. Testowano opony w rozmiarze 205/55 R16.
[2] Estymacje wewnętrzne. W porównaniu z poprzednim modelem EfficientGrip Performance. Rozmiar opony: 205/55R16 91V; Samochód: VW Golf 7; Lokalizacja: drogi publiczne w Luksemburgu i Francji
[3] Przebiegi dłuższe o 20%/11 000 km w porównaniu z najbliższym testowanym konkurentem. Przebieg (tj. zużycie bieżnika do minimalnej głębokości dopuszczonej przepisami) porównano z czterema modelami konkurencji w segmencie letnich opon o wysokich osiągach (Michelin Primacy 4, Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005, Pirelli Cinturato P7 Blue). Próba przeprowadzona przez TÜV SÜD Product Service GmbH w listopadzie 2019 na zlecenie Goodyear. Testowany rozmiar opony: 205/55R16 91V. Samochód testowy: VW Golf Mk7. Miejsce testu: drogi publiczne w centralnych Niemczech. Numer sprawozdania: 713171748. Pełne sprawozdanie dostępne TUTAJ.

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).