Geely i Volvo będą wspólnie opracowywać nowe silniki | MOTOFAKTOR

Geely i Volvo będą wspólnie opracowywać nowe silniki

person Adrian Januszkiewicz 8/10/2019

Geely i Volvo zamierzają połączyć siły, aby stworzyć wiodącą na świecie jednostkę biznesową dążącą do opracowania silników spalinowych i hybrydowych nowej generacji.

Proponowana jednostka biznesowa jest wciąż w fazie rozwoju. Obie strony będą musiały osiągnąć porozumienie, z zastrzeżeniem należytej staranności i zatwierdzenia. Ta proponowana jednostka biznesowa pozwoliłaby Volvo Cars skoncentrować się na rozwoju całkowicie elektrycznej gamy samochodów premium. Do połowy następnej dekady przewiduje się, że połowa jej globalnej sprzedaży będzie w pełni elektryczna, a druga połowa hybrydowa, dostarczana przez nową jednostkę.

 

W przypadku Geely planowany nowy podmiot wykorzysta wszystkie zasoby, aby skoncentrować się na rozwoju zaawansowanych technologicznie i wydajnych silników spalinowych i hybrydowych układów napędowych, które będą dostępne dla m.in. Volvo Cars, Geely Auto, Lynk & Co, Proton, Lotus i LEVC, wzmacniając synergie między markami.

 

Obecnie Volvo Cars i Geely Auto zatrudniają odpowiednio około 3000 pracowników i 5000 pracowników, którzy pracują nad silnikami spalinowymi, w tym w zakresie badań i rozwoju, zakupów, produkcji, IT i finansów. Nie przewiduje się zmniejszenia siły roboczej.

 

Od momentu przejęcia Volvo w 2010 r. zarówno Geely Auto, jak i Volvo osiągały rekordowe wyniki sprzedaży. Proponowana nowa jednostka biznesowa jeszcze bardziej zwiększy synergię dla obu stron w zakresie badań i rozwoju, produkcji, zamówień i operacji.

 

Światowy przemysł motoryzacyjny widział rosnące wymagania dotyczące wydajnych silników spalinowych i układów hybrydowych. Proponowana nowa jednostka biznesowa zaopatrzy producentów zewnętrznych, zapewniając potencjalne możliwości rozwoju.

Kontynuując transformację do pełnej elektryfikacji, będziemy nadal zwiększać nasze inwestycje w rozwój wysoce wydajnych silników spalinowych i układów hybrydowych, aby zapewnić naszym klientom najbardziej konkurencyjne produkty i usługi, jednocześnie poprawiając naszą wspólną wydajność operacyjną. An Conghui Prezes Geely Holding Group oraz prezes i dyrektor generalny Geely Auto Group
Samochody hybrydowe potrzebują najlepszych silników spalinowych. Ta nowa jednostka będzie dysponowała zasobami, skalą i specjalistyczną wiedzą, aby efektywnie opracowywać te zespoły napędowe. Håkan Samuelsson prezes i dyrektor generalny Volvo Cars

 

Szczegółowe plany nowego biznesu są w trakcie opracowywania i podlegają negocjacjom związkowym Volvo, a także zatwierdzeniom zarządu i odpowiednich władz.

 

Źródło: Geely

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).