"Garaż Dudy" był jedną z atrakcji VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas Poznań Motor Show 2019 | MOTOFAKTOR

„Garaż Dudy" był jedną z atrakcji VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas Poznań Motor Show 2019

person Joanna Piszcz 11/04/2019

Pozytywne emocje, konkurencje dla uczestników i duch motorsportu – to wszystko można było znaleźć w „Garażu Dudy”, który powstał na VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dzięki firmie BEST-POL.

Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo – był ambasadorem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Jak na ambasadora przystało zagrzewał do zdrowej, sportowej rywalizacji uczestników VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, dzielił się z nimi pozytywną energią, motywował na każdym etapie konkursu, bacznie obserwował ich zmagania, dzielił się wnioskami i obserwacjami dotyczącymi zawodu mechanika samochodowego, wyzwań jakie go czekają i przyszłości tej profesji.

 

W hali, w której odbywały się Mistrzostwa, stanął „Garaż Dudy”, gdzie królował duch motorsportu. Podrasowany Volkswagen T2, Harley i rajdówka ustawione w „Garażu Dudy” budziły podziw i przyciągały wzrok nie tylko uczestników VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale także publiczności największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

 

Dostawczy Volkswagen T2 z 1978 roku został przywieziony z Włoch i kompleksowo odrestaurowany. Piaskowanie, gruntowna naprawa karoserii, remont wnętrza, dobór felg i zaokrąglenie nadkoli dopełniła zmiana silnika. Obecnie sercem T2 jest silnik z Porsche o poj. 3.2 l. Drugą gwiazdą Garażu Dudy będzie jednoślad – zmodyfikowany Harley-Davidson V-Rod Porsche GP 981.

 

Ale „Garaż Dudy” to nie tylko emocje związane z motorsportem. To właśnie tu na młodych i zawodowych mechaników czekała jedna z konkurencji praktycznych VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – zadanie związane z wyczynowym układem hamulcowym z dwoma niezależnymi pompami.

 

Nad przebiegiem konkurencji czuwał Karol Duda, 14-letni syna Grzegorza. Ogromne zainteresowanie wzbudzał jego Seat Leona CUP Racer 4×4 Duda Motorsport. Karol Duda idzie w ślady ojca – po raz pierwszy za kierownicą samochodu zasiadł w wieku 6 lat, rok później zaczął ścigać się w zawodach kartingowych, a ubiegły sezon zakończył z dwoma tytułami serii Race Day Cup – Mistrza Juniorów i Mistrza AWD 2018.

Karol Duda, Grzegorz Duda

Zdaniem Grzegorza Dudy, ambasadora Mistrzostw, poziom zawodów był bardzo wysoki.

Musimy sobie zdawać sprawę, że ludzie, którzy tu trafiają, są już po wstępnych eliminacjach, czyli wybrana jest śmietanka. Zadania, które tutaj są, niezależnie od branży, czy jest to elektromobilność, młody mechanik, lakiernik czy mechanik maszyn rolniczych, są na dość wysokim poziomie. Wybierane są takie zadania, które pojawiają się często w codziennym życiu mechanika. Jak widać, uczestnicy sobie bardzo dobrze z nimi radzą. Analizując punkty zdobyte przez drużyny, pierwsze dziesięć miejsc to są małe różnice punktowe, pierwsze trzy miejsca to dosłownie ułamkowe różnice, także poziom jest wysoki. Miejmy nadzieję, że to się będzie w ten sposób rozwijać, bo po to organizujemy to przedsięwzięcie, żeby mieć pewność, że kiedyś będzie miał kto naprawić samochody czy maszyny rolnicze. Miejmy nadzieję, że to się uda. W pierwszych zawodach 8 lat temu startowało 8 drużyn, w tym roku prawie 3 tys. uczestników. To jest potęga, która rośnie. Cieszę się, że udało się obudzić rynek mechaników motoryzacyjnych. Grzegorz Duda wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo, ambasador VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

„Garaż Dudy”, który w czasie VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników gromadził tłumy publiczności, powstał dzięki firmie BEST-POL, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą hal namiotowych, konstrukcji stalowych i aluminiowych oraz wszelkiego rodzaju plandek samochodowych i innych wyrobów z materiałów PCV. Wykonuje również grafikę reklamową, zapewniając klientom pełną kompleksowość obsługi. „Garaż Dudy” stworzony na użytek Mistrzostw nie będzie jednorazowym wydarzeniem. O jego losach będziemy informować na bieżąco.

W imieniu organizatorów VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników chciałbym gorąco podziękować zarówno Grzegorzowi Dudzie i jego ekipie, Karolowi Dudzie, jak i firmie BEST-POL za zaangażowanie, pozytywną energię i wkład w organizację tego wydarzenia Adrian Dekowski organizator VIII Ogólnopolskich Mistrzost Mechaników

Zdjęcia: Bartosz Pniewski

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).