Forum Rozwoju Przemysłu chce walczyć ze skutkami pandemii w przemyśle | MOTOFAKTOR

Forum Rozwoju Przemysłu chce walczyć ze skutkami pandemii w przemyśle

person Adrian Januszkiewicz 20/03/2020

Forum Rozwoju Przemysłu podało propozycje instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek pandemii koronawirusa.

Forum Rozwoju Przemysłu (FRP) to dobrowolne porozumienie zawarte z początkiem marca 2020 roku, które zostało zainicjowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC), która jako jedna z największych organizacji przemysłowych, reprezentujących sektor chemiczny na arenie krajowej i międzynarodowej, zaprosiła do współpracy aktywne organizacje branżowe reprezentujące różne sektory przemysłu w Polsce: Polską Izbę Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego oraz Związek Pracodawców AGD – APPLiA.

 

Obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi.

 

Uroczyste podpisanie Memorandum w ramach powołania Forum Rozwoju Przemysłu, pierwotnie zaplanowane na 10 marca br. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego i zwołania tego dnia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Nie mniej jednak FRP rozpoczęło swoje prace, a jego organizacje partnerskie w trosce o ochronę przemysłu, rozpoczęły pracę nad przedstawieniem instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek epidemii koronawirusa.

 

Lista postulatów została przekazana do premiera, a także ministrów, przedstawicieli Komisji Sejmowych i Senackich, oraz kluczowych dla bezpieczeństwa Urzędów.

 

Lista obejmuje takie zagadnienia jak: finansowanie, pomoc publiczna, podatki, relacje inwestorskie, stosunki pracy, transport i infrastrukturę krytyczną (w tym paliw płynnych), BHP i prewencję, kwestie prawne i organizacyjne, rynek energii i mediów energetycznych oraz zachowanie dojazdu do miejsca pracy i kontynuacji pracy zakładu.

 

Z treścią listy można zapoznać się TUTAJ.

 

Źródło: PZPO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).