Forum Rozwoju Przemysłu chce walczyć ze skutkami pandemii w przemyśle | MOTOFAKTOR

Forum Rozwoju Przemysłu chce walczyć ze skutkami pandemii w przemyśle

Forum Rozwoju Przemysłu podało propozycje instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek pandemii koronawirusa.

Forum Rozwoju Przemysłu (FRP) to dobrowolne porozumienie zawarte z początkiem marca 2020 roku, które zostało zainicjowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC), która jako jedna z największych organizacji przemysłowych, reprezentujących sektor chemiczny na arenie krajowej i międzynarodowej, zaprosiła do współpracy aktywne organizacje branżowe reprezentujące różne sektory przemysłu w Polsce: Polską Izbę Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego oraz Związek Pracodawców AGD – APPLiA.

 

Obecna sytuacja związana z wprowadzeniem stanu epidemicznego w związku z zagrożeniem wywołanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce oraz w pozostałych państwach Unii Europejskiej nie sprzyja gospodarce, w tym przemysłowi.

 

Uroczyste podpisanie Memorandum w ramach powołania Forum Rozwoju Przemysłu, pierwotnie zaplanowane na 10 marca br. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego i zwołania tego dnia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Nie mniej jednak FRP rozpoczęło swoje prace, a jego organizacje partnerskie w trosce o ochronę przemysłu, rozpoczęły pracę nad przedstawieniem instrumentów wsparcia przedsiębiorstw polskiego przemysłu w czasie i na skutek epidemii koronawirusa.

 

Lista postulatów została przekazana do premiera, a także ministrów, przedstawicieli Komisji Sejmowych i Senackich, oraz kluczowych dla bezpieczeństwa Urzędów.

 

Lista obejmuje takie zagadnienia jak: finansowanie, pomoc publiczna, podatki, relacje inwestorskie, stosunki pracy, transport i infrastrukturę krytyczną (w tym paliw płynnych), BHP i prewencję, kwestie prawne i organizacyjne, rynek energii i mediów energetycznych oraz zachowanie dojazdu do miejsca pracy i kontynuacji pracy zakładu.

 

Z treścią listy można zapoznać się TUTAJ.

 

Źródło: PZPO

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).