Ford nowym partnerem EV Klub Polska | MOTOFAKTOR

Ford nowym partnerem EV Klub Polska

person Januszkiewicz Adrian 19/05/2023

Ford Polska dołączył do grona partnerów strategicznych EV Klub Polska. Współpraca ma pozwolić na realizację nowych, ambitnych projektów.

 

Elektryfikacja w strukturach Forda przebiega w naturalny, a jednocześnie wyraźny sposób. W ofercie tej marki znajdziemy ikony historii motoryzacji w nowych, elektrycznych odsłonach (Ford Mustang Mach-E, Ford F-150 Lightning, Ford E-Transit, czy nowy elektryczny Explorer). Do 2023 r. Ford planuje osiągnąć roczną sprzedaż EV na poziomie 600 tys. i ponad 2 milionów do końca 2026 r.

Lider elektromobilności

W ubiegłym roku Ford Mustang Mach-E był drugim najchętniej kupowanym autem elektrycznym w Polsce z wynikiem sprzedaży na poziomie 745 egzemplarzy. Elektryczny Mustang doceniony został również na innych rynkach. Z linii produkcyjnych zjechało już ponad 150 tys. sztuk. Mach-E dostępny jest obecnie w 37 krajach na całym świecie a globalny roczny wolumen modelu zakłada produkcję na poziomie 270 tys. sztuk egzemplarzy.

 

EV Klub Polska to pierwszy i największy w Polsce klub właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych (5 000 użytkowników), który zabiega o kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych. EV Klub Polska jest również jednym z współzałożycieli Global EV Drivers’ Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata.

 

EV Klub Polska zrzesza ponad 5000 użytkowników aut elektrycznych w Polsce. Dzięki organizowanym przez klub spotkaniom użytkownicy mogą wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniami z użytkowania różnych modeli EV. Dodatkowo klubowicze mają do dyspozycji aplikację mobilną, dzięki której mogą w prosty sposób znaleźć publiczne stacje ładowania oraz sprawdzić czy wybrana stacja jest dostępna, czy zajęta. Oprócz mapy, w aplikacji można znaleźć również wiele ciekawych zniżek, jak na przykład rabat 10% na ładowanie, 20% rabatu na wymianę opon, czy zniżki na ubezpieczenia, detailing i wiele innych – mówi Łukasz Lewandowski z EV Klub Polska.

 

EV Klub Polska jest jedną z najlepiej działających organizacji tego typu w Europie, zrzeszającą prawdziwych entuzjastów samochodów elektrycznych od lat zaangażowanych w rozwój elektromobilności. Dołączając do grona partnerów liczymy na szeroko zakrojoną współpracę, która wzbogaci naszą wiedzę w doświadczenia klubowiczów i pomoże nam jeszcze bardziej wyjść naprzeciw przyszłym użytkownikom naszych samochodów i usług – Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

 

Źródło: EV Klub Polska

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).