FO Dębica SA ze wzrostem przychodów i zysku w Q1 2022 | MOTOFAKTOR

FO Dębica SA ze wzrostem przychodów i zysku w Q1 2022

person Adrian Januszkiewicz 17/05/2022

FO Dębica SA po rekordowym roku 2021 kontynuuje wzrosty. W Q1 2022 spółka odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 796,9 mln zł, większe o blisko 40% r/r.

W innych obszarach Firma Oponiarska Dębica S.A. także miała wyraźne wzrosty w I kwartale bieżącego roku. EBIT wyniósł 42,1 mln zł i był większy o 64,5% r/r, a zysk netto był na poziomie 35,7 mln zł, czyli aż o 72,5% wyżej w stosunku do pierwszych trzech miesięcy minionego roku.

 

Bardzo pewnie weszliśmy w 2022 r. W pierwszych trzech miesiącach roku zwiększyliśmy o kilkadziesiąt procent zarówno przychody, jak i zysk netto. Mimo rosnących kosztów, uzyskujemy bardzo dobre wyniki działając w bardzo zmiennych i wymagających warunkach. Cieszy nas rosnący popyt na nasze produkty zarówno w całej Europie, jak i w Polsce. Nie oznacza to jednak, że nie musimy nadal mierzyć się z licznymi wyzwaniami np. wzrostem kosztów surowców, energii i transportu – mówi Leszek Szafran, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica SA.

Sprzedaż Firmy Oponiarskiej Dębica SA do podmiotów powiązanych w I kwartale 2022 r. wygenerowała przychody w kwocie 705,2 mln zł, czyli o 190,1 mln zł więcej w stosunku do analogicznego okresu rok temu. Z kolei sprzedaż do podmiotów niepowiązanych wzrosła aż o 64% r/r i wyniosła 91,7 mln zł.

 

Marża zysku brutto ze sprzedaży do jednostek powiązanych w relacji do przychodów wyniosła 5,7% wobec 4,8% w I kwartale 2021 r, a marża zysku brutto ze sprzedaży do jednostek niepowiązanych w relacji do przychodów spadła z 15,2% w I kwartale 2021 r. do 9,7% w pierwszych trzech miesiącach 2022 r.

 

Źródło: FO Dębica SA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).