Fisker i Bridgestone działają na rzecz rynku EV | MOTOFAKTOR

Fisker i Bridgestone działają na rzecz rynku EV

person Adrian Januszkiewicz 25/12/2021

Fisker ogłosił, że podpisał protokół ustaleń z Bridgestone dla zapewnienia kompleksowych usług posprzedażnych i rozwiązań serwisowych we Francji i Niemczech.

Obie firmy postanowiły rozszerzyć współpracę, po tym jak niedawno firma Bridgestone została wybrana na wyłącznego partnera oponiarskiego dla w pełni elektrycznego SUV-a Fisker Ocean. W ramach nowego partnerstwa, jako pierwsza firma w branży, Bridgestone wykorzysta swoje kanały sprzedaży detalicznej i serwisowej gotowe do obsługi pojazdów elektrycznych, aby zapewnić klientom marki Fisker we Francji i Niemczech szeroki zakres usług serwisowych w ramach sieci Speedy, Pitstop i Reiff-ABS, które są częścią rozszerzonej sieci sprzedaży detalicznej Bridgestone w Europie. Speedy obejmuje ponad 450 lokalizacji we Francji, natomiast w Niemczech połączenie Pitstop i Reiff-ABS oferuje usługi w ponad 300 punktach na terenie całego kraju. Fisker będzie współpracować z Bridgestone, aby wybrać najbardziej odpowiednie lokalizacje z rozległej sieci serwisowej partnera we Francji i Niemczech, aby zaspokoić potrzeby klientów Fisker.

Współpraca dla lepszych rozwiązań

Od 17 listopada 2022 roku uruchomimy produkcję i dostawy SUV-a Fisker Ocean, przy czym Francja i Niemcy będą jednymi z pierwszych rynków europejskich – skomentował Henrik Fisker, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Fisker – Partnerstwo z Bridgestone rozwijamy w wielu obszarach naszej działalności i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem inwestycji Bridgestone w zrównoważoną mobilność oraz rozwój innowacyjnych produktów i rozwiązań serwisowych dla następnej generacji pojazdów elektrycznych. Fakt, że Bridgestone oferuje cały pakiet kompleksowych usług, opony na pierwszy montaż, obsługę posprzedażną i rozwiązania dla podmiotów działających w sektorze mobilności jest kluczowy. Możliwość korzystania z ich rozległej sieci w celu zapewnienia serwisu naszym klientom będzie miała zasadniczy wpływ na długoterminowy sukces firmy Fisker.

Zintegrowane podejście zapewnia wsparcie w upowszechnianiu pojazdów elektrycznych

Bridgestone wspiera upowszechnianie pojazdów elektrycznych poprzez w pełni zintegrowane podejście. Obejmuje ono rozwój opon premium i technologii oponiarskich dla pojazdów elektrycznych, wraz z dedykowanymi rozwiązaniami dla flot i mobilności – powiedział Laurent Dartoux, Prezes i Dyrektor Generalny Bridgestone EMIA – Wiąże się to również z rozwojem kompleksowej sieci sprzedaży i usług gotowych do obsługi pojazdów elektrycznych, która obejmuje serwisowanie, ładowanie oraz usługi mobilne dla pojazdów elektrycznych pod jednym dachem – dodaje.

 

Zaangażowanie firmy Fisker w zrównoważone technologie i jej misja, aby uczynić pojazdy elektryczne bardziej dostępnymi, doskonale współgrają z naszymi własnymi celami – dodaje Dartoux – Partnerstwo z liderami w zakresie innowacji, takimi jak Fisker, jest kluczowym elementem naszego podejścia i jesteśmy dumni, że możemy oddać do dyspozycji ich klientów możliwości naszej sieci detalicznej gotowej do obsługi pojazdów elektrycznych.

 

Fisker rozpocznie produkcję SUV-a Fisker Ocean 17 listopada 2022 r. w neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla fabryce należącej do firmy Magna-Steyr, partnera produkcyjnego Fisker, w Graz w Austrii.

 

Fisker Ocean, w wersji Sport, został wyceniony (przed lokalnymi dopłatami) na 41 560 euro w Niemczech i 41 900 euro we Francji. Nowy samochód ma dysponować zasięgiem 250 mil (w cyklu testowym EPA) / 275 mil lub 440 kilometrów (w cyklu testowym WLTP) i charakteryzować się eleganckim, stylowym wyglądem, a także zostać wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne i przyjazne dla środowiska wnętrze wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

Fisker Ocean Extreme o zwiększonym zasięgu ma pozwolić na pokonanie dystansu 350 mil (EPA) / 390 mil lub 630 kilometrów (WLTP). W zakresie baterii firma Fisker intensywnie współpracowała z dostawcą, firmą CATL, wykorzystując dwie różne technologie chemiczne, aby zmaksymalizować osiągi i zminimalizować koszty linii Fisker Ocean.

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).