EVB, Overcome i elektromobilność na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

EVB, Overcome i elektromobilność na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

EVB, polski producent stacji ładowania i jego dystrybutor Overcome - wprowadzą uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w świat elektromobilności.

Elektromobilność zagościła na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników już kilka lat temu. Młodzi mechanicy, w ramach kategorii Elektromobilni, zdobywają wiedzę o napędach alternatywnych i pojazdach elektrycznych, sprawdzają się w konkurencjach praktycznych pod okiem firmy EVB – partnera Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Spółka zajmuje się dostawą kompletnych rozwiązań dla infrastruktury ładowania w Polsce i za granicą. Zakres działania EVB obejmuje dostawę stacji ładowania EVB, usługi wyboru najkorzystniejszych rozwiązań technicznych i finansowych, usługi projektowo-wykonawcze wraz z przygotowaniem sieci zasilającej, usługi wsparcia technicznego oraz serwisu dla istniejącej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Koniec napędów spalinowych jest już przesądzony, zdecydowali o tym urzędnicy Unii Europejskiej. Nie uciekniemy więc przed zmianą samochodu napędzanego paliwem tradycyjnym na pojazdy elektryczne. Czy jest to docelowy rodzaj napędu – tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że pojazdów elektrycznych będzie coraz więcej, a do ich ładowania będzie potrzebna infrastruktura. Dlatego z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników chcemy rozmawiać o rozwoju tego obszaru motoryzacji, o aspektach technicznych i czekających młodych ludzi wyzwaniach. Chcemy budować świadomość młodych ludzi w obszarze elektromobilności.

firma EVB - Szymon Biel

 

Podczas ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników do szkoły, której uczniowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii Elektromobilni, trafiła stacja ładowania samochodów elektrycznych EVB Wallbox 1M AC marki PRE BIEL – małogabarytowa stacja jednostanowiskowa, wyposażona w gniazdo lub wtyczkę z kablem, naścienna lub do montażu na dedykowanym słupku.

 

Podobnie będzie i w tym roku. Firma Overcome ufunduje dla zwycięskiej szkoły stację ładowania pojazdów elektrycznych marki EVB.

Do warsztatów samochodowych już trafiają pojazdy elektryczne, a z czasem będzie ich coraz więcej. Mamy nadzieję, że dzięki stacji ładowania, którą przekażemy zwycięzcom kategorii Elektromobilni, młodzi mechanicy poradzą sobie bez problemu z ładowaniem pojazdu elektrycznego.

firma Overcome - Krzysztof Stępień

 

Wkrótce wyposażenie warsztatu samochodowego w stacje ładowania pojazdów elektrycznych stanie się koniecznością. Serwis obsługujący pojazdy elektryczne powinien umożliwić klientom doładowanie samochodu.

Samochody elektryczne i wodorowe to nie odległa przyszłość, mamy z nimi do czynienia już dziś, tu i teraz. Niezwykle ważne jest dla nas wyposażenie młodych mechaników nie tylko w podstawową wiedzę dotyczącą napraw pojazdów, ale wybiegamy o krok dalej. Świadomość znaczenia napędów alternatywnych jest niezwykle ważna także w pracy mechanika.

Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).