Overcome nagrodzi Elektromobilnych XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników | MOTOFAKTOR

Overcome nagrodzi Elektromobilnych XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Firma Overcome ufundowała stację ładowania pojazdów elektrycznych EVB Wallbox 1M AC dla zwycięskiego zespołu kategorii Elektromobilni.

Z roku na rok na polskich drogach przybywa samochodów hybrydowych i elektrycznych, rozwija się także infrastruktura do ich ładowania. Wraz z upowszechnianiem się elektromobilności rośnie także zapotrzebowanie na wszechstronnie wykształconych mechaników, którym nie obce będą nie tylko tajniki serwisowania pojazdów elektrycznych, ale także obsługi stacji ładowania.

 

To właśnie z myślą o nich Overcome angażuje się w XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Eksperci firmy podzielą się z ich uczestnikami wiedzą z zakresu najnowszych technologii ładowania pojazdów elektrycznych. Overcome przekaże także nagrodę dla zwycięskiej szkoły, której uczniowie zajmą najwyższe miejsce na podium w kategorii Elektromobilni.

 

Do zwycięskiej szkoły trafi stacja ładowania samochodów elektrycznych EVB Wallbox 1M AC. Zespół firmy tworzy grupa pasjonatów, którzy wierzą, że przyszłość należy do elektromobilności, a pojazdy o niskiej emisji oznaczają lepszą jakość powietrza i mają pozytywny wpływ na zdrowie ludzi. Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania, doradztwa oraz sprzedaży rozwiązań z obszaru elektromobilności.

 

Elektromobilność to już nie przyszłość, a teraźniejszość motoryzacji. Dlatego wspólnie z organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników chcemy wyposażyć młodych ludzi w szczegółową wiedzę obejmującą ten zakres motoryzacji, a jest to bardzo szeroki obszar obejmujący nie tylko kwestie serwisowania pojazdów, ale także technologii ich ładowania. Warsztaty obsługujące pojazdy elektryczne warto wyposażyć w stacje ładowania, żeby zagwarantować klientom możliwość doładowania samochodu przed opuszczeniem serwisu– mówi Krzysztof Stępień z firmy Overcome.

 

EVB Wallbox 1M AC marki PRE BIEL to małogabarytowa stacja jednostanowiskowa, wyposażona w gniazdo lub wtyczkę z kablem, naścienna lub do montażu na dedykowanym słupku. Jest przeznaczona do szybkiego ładowania mocą: 3,7 kW 7,4 kW, 11 KW, 18 kW i 22 kW prądem AC. Może być montowana na parkingach wewnętrznych i zewnętrznych, w obiektach handlowych, komercyjnych, budynkach wielorodzinnych, prywatnych garażach, przydomowych miejscach parkingowych, obiektach przemysłowych, czy w przestrzeni miejskiej. Wygląd i kolorystyka stacji zostaną przygotowana zgodnie z indywidualnym projektem zwycięskiej szkoły.

 

Budowanie świadomości młodych ludzi w obszarze elektromobilności, tworzenie i promowanie nowego zawodu – mechanik pojazdów elektrycznych – to nasz cel jako organizatorów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Dzięki współpracy z takimi firmami jak Overcome motywujemy młodzież do pogłębiania wiedzy w zakresie elektromobilności – Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Źródło: V8 Team

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).