NexDrive - nowy koncept sieci serwisowej na polskim rynku

NexDrive - nowy koncept sieci serwisowej na polskim rynku

Alliance Automotive Group wdraża w Polsce koncept NexDrive, dedykowany obsłudze pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Czym jest koncept NexDrive?

Andrzej Guzek, Network Manager Groupauto CEE
Andrzej Guzek, Network Manager Groupauto CEE

NexDrive to nowy koncept sieci serwisowej dedykowanej pojazdom nowej generacji. Jest to pierwsza tego typu sieć serwisowa w Polsce, skierowana do serwisów które już obsługują, lub planują w najbliższej przyszłości obsługiwać pojazdy hybrydowe i elektryczne. Obejmuje szerokie wsparcie serwisów w zakresie obsługi pojazdów EV. Koncept NexDrive to kolejny krok w rozwoju serwisów, którego wdrożenie przygotuje warsztaty na nadchodzące wielkimi krokami zmiany w branży motoryzacyjnej.

W jakich krajach funkcjonuje i ile warsztatów zrzesza łącznie?

Sieć NexDrive to koncepcja międzynarodowa, której organizatorem jest Alliance Automotive Group. Koncept został zapoczątkowany i pierwotnie wdrożony w Holandii w grudniu 2020, gdzie liczy już 52 punkty. Kolejnym krajem była Kanada, która aktualnie posiada 13 serwisów. Teraz przyszedł czas na Polskę. W tym roku NexDrive zostanie zainaugurowany również we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Na jakiej zasadzie warsztaty mogą przystąpić do sieci NexDrive?

Warsztat musi posiadać minimum jedno stanowisko, które będzie przystosowane do obsługi pojazdów EV, lub możliwość wydzielenia powierzchni z już aktualnego stanowiska. Kluczową kwestią jest posiadanie ładowarki i narzędzi niezbędnych do obsługi tego typu pojazdów oraz stosownych uprawnień. W przypadku ich braku, NexDrive posiada pełną ofertę przygotowującą warsztat do wzięcia udziału w projekcie.

Co zyskują warsztaty samochodowe, które przystąpią do NexDrive?

Lista korzyści jest długa. Przede wszystkim możliwość bycia prekursorem w tej dziedzinie. NexDrive daje uczestnikom projektu możliwość wyprzedzenia przyszłej konkurencji. Posiadanie doświadczenia i odpowiedniego przygotowania to zabezpieczenie dla serwisów, gdy pojazdów spalinowych zacznie znacząco ubywać. Ponadto NexDrive oferuje pakiet rozwiązań w postaci specjalistycznych szkoleń i zdobywania potrzebnych uprawnień. Sieć zapewnia pełną ofertę profesjonalnego wyposażenia i przygotowania stanowiska pracy oraz oznakowania serwisu. Warsztaty mogą również liczyć na kompleksowe wsparcie marketingowe, mające na celu zdobycie jak największej liczby klientów.

 

Ile warsztatów w Polsce zdecydowało się na udział w NexDrive i czy są plany włączenia kolejnych?

Sieć NexDrive w Polsce na tę chwilę liczy 12 serwisów. Projekt już dzisiaj cieszy się dużą popularnością, zgłaszają się kolejni kandydaci, których celem jest poszerzanie zakresu usług. NexDrive dedykowany jest warsztatom, dla których rozwój jest kluczowy, w związku z tym ich liczba będzie sukcesywnie zwiększana.

Czy sieć planuje jeszcze jakieś wsparcie dla warsztatów w związku z rozwojem elektromobilności?

NexDrive planuje w pełni wspierać i rozwijać potencjał wynikający z elektromobilności. Przyszłość zweryfikuje, które elementy będą kluczowe dla rozwoju serwisów w tej dziedzinie. Pod uwagę brane są kwestie związane z diagnostyką i serwisowaniem baterii, oraz z magazynowaniem i sprzedażą energii.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).