Europejskie Centrum Odbudowy Silników Cummins w Krakowie | MOTOFAKTOR

Europejskie Centrum Odbudowy Silników Cummins w Krakowie

person Redakcja 4/10/2023

Cummins zainaugurował działanie Europejskiego Centrum Odbudowy Silników o dużej mocy w Krakowie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja na naszym kontynencie.

 

silnik Cummins
Silnik Cummins

Firma zainwestowała 10 milionów dolarów w stworzenie centrum, które będzie w stanie odbudowywać silniki Cummins o pojemności od 19 do 78 litrów i mocy od 450 do 3500 koni mechanicznych. Będą to więc renomowane silniki Cummins, takie jak m.in. QSK19, QSK38 i QSK60.

 

Nowy obiekt o powierzchni 4600 m2 zwiększy zdolności Cummins do zaspokojenia – obserwowanego w szeregu sektorów – rosnącego popytu na silniki o dużej mocy, przebudowywane i testowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, w środowisku fabrycznym. Dla firmy to strategiczny krok, który zwiększy zakres usług Cummins w regionie i odpowie na zapotrzebowanie obecnych oraz przyszłych klientów w różnych ośrodkach europejskich.

 

Silniki odbudowywane przez Cummins coraz częściej stają się opcją pierwszego wyboru dla klientów, którym zależy na obniżeniu kosztów i wydłużeniu czasu eksploatacji urządzenia. Odbudowywane silniki Cummins przechodzą przez sześciostopniowy proces, obejmujący demontaż, czyszczenie podzespołów, przegląd, naprawę, ponowny montaż z użyciem oryginalnych części Cummins oraz rygorystyczne testy. W rezultacie żywotność silnika zostaje wydłużona, a jego wydajność zwiększona.

 

Proces odbudowy silnika Cummins trwa 35 dni roboczych, a więc znacznie krócej niż oczekiwanie na fabrycznie nowe urządzenie. A przy tym odbudowana jednostka działa zgodnie z tą samą specyfikacją co urządzenie fabryczne. Co więcej, odbudowywany silnik – w porównaniu do nowego, instalowanego po raz pierwszy urządzenia – pozwala na oszczędności, co przekłada się na wzrost przychodów i wydajności.

 

Cummins będzie oferował klientom swojego centrum szereg opcji odbudowy silników, w tym rozwiązanie Ultimate Remanufactured, które obejmuje pełny demontaż i ponowny montaż silnika, z wymianą wszystkich zużytych, w tym podlegających zużyciu, komponentów, na oryginalne części Cummins. Jednostki odbudowywane w ramach tego rozwiązania objęte są pełną gwarancją fabryczną, odpowiadającą nowemu silnikowi.

 

Firma zdecydowała się stworzyć nowe centrum w Krakowie ze względu na centralną lokalizację miasta w ramach europejskiej sieci Cummins, a także bliskość międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice i autostrady A4. W regionie znajduje się ponadto kilka dużych zakładów przemysłowych, które korzystają z najwyższej klasy rozwiązań Cummins, a także wielu nowych klientów firmy. Centrum korzysta także z wysoko wykwalifikowanego zespołu, który pracował w istniejącym już zakładzie Cummins w Krakowie.

 

Zlokalizowany w Krakowie obiekt jest najnowszym z 13 podobnych centrów na całym świecie, z których wszystkie zapewniają przebudowę w warunkach fabrycznych.

Cieszymy się, że ten najnowocześniejszy obiekt, zlokalizowany w stolicy Małopolski, został oficjalnie otwarty i będzie mógł korzystać z wysokiej klasy specjalistów, którymi dysponuje ten wyjątkowy region, wspierając jednocześnie lokalną gospodarkę. Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników jest efektem znaczącej, strategicznej inwestycji, która ma zapewnić naszym klientom w Europie większy wybór rozwiązań prowadzących do obniżenia kosztów i wyższej produktywności. Cummins produkuje silniki wysokoprężne od ponad 100 lat i chociaż zawsze chętnie dostarczamy klientom nowe jednostki, to uważamy, że jeśli istnieje możliwość odbudowy istniejącego silnika i utrzymania go w pracy z zachowaniem najwyższej wydajnością, to warto to robić. Właśnie dlatego zbudowaliśmy nowe centrum w Krakowie. Marek Matuszewski Country Leader na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę w Cummins

 

Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników jest integralną częścią nowej bazy Cummins w Krakowie, w której znajduje się także magazyn, warsztat i biura administracyjne. Firma oczekuje, że nowe centrum będzie kluczowym elementem szerszej strategii rozwoju Cummins w Polsce i całej Europie.

 

Nowa inwestycja ma wspierać zobowiązania Cummins w zakresie zrównoważonego rozwoju opisane w strategii Destination Zero i Planet 2050. Krakowski obiekt jest wyposażony w panele fotowoltaiczne, punkty ładowania pojazdów elektrycznych, zaawansowaną technologicznie myjnię mikrobiologiczną, która ponownie wykorzystuje 100% wody używanej w centrum oraz inne nowoczesne rozwiązania. Firma podkreśla także, że proces odbudowy silników wymaga aż o 85% mniej energii niż produkcja nowych jednostek i wiąże się z mniejszym zużyciem surowców, opakowań i niższą produkcją złomu.

 

Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników w Krakowie zostało oficjalnie otwarte 4 października podczas specjalnego wydarzenia z udziałem konsul generalnej Stanów Zjednoczonych w Krakowie, przedstawicieli lokalnych władz, polskich i międzynarodowych mediów oraz globalnych managerów Cummins.

 

Cummins to globalny lider technologiczny z ponad stuletnim doświadczeniem, który projektuje, produkuje, dystrybuuje i serwisuje szeroką gamę generatorów mocy w ramach uzupełniających się segmentów biznesowych. Portfolio firmy obejmuje takie produkty jak silniki wysokoprężne i na gaz ziemny, platformy hybrydowe i elektryczne, a także przekładnie, akumulatory, systemy paliwowe, sterowniki, systemy kontroli przepływu powietrza, systemy filtracji, rozwiązania w zakresie emisji oraz systemy wytwarzania energii.

 

W Polsce firma działa od 1994 roku, obecnie wspierając klientów poprzez specjalistyczne warsztaty, serwis i dystrybucję w czterech oddziałach, zlokalizowanych w Krakowie, Gdańsku, Lubinie i Łomiankach koło Warszawy oraz sieć autoryzowanych dealerów. W Polsce Cummins dostarcza urządzenia i zapewnia wsparcie posprzedażowe klientom działającym w różnych sektorach gospodarki, w tym w transporcie (autobusy), rolnictwie, budownictwie, przemyśle morskim, górniczym i kolejowym oraz w sektorze zasilania awaryjnego (szpitale, centra danych).

 

Źródło: Cummins

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).