Daimler Truck i Cummins planują współpracę nad silnikami | MOTOFAKTOR

Daimler Truck i Cummins planują współpracę nad silnikami

person Adrian Januszkiewicz 3/03/2021

Daimler Truck AG i Cummins Inc. ogłosiły podpisanie wspólnego listu intencyjnego ws. partnerstwa w zakresie silników średniej pojemności.

W ramach planowanego partnerstwa strategicznego Cummins chce zainwestować w doskonalenie bazowych silników średniej pojemności, a także w ich globalną produkcję i dostarczanie na rzecz Daimler Trucks & Buses od drugiej połowy bieżącej dekady.

List intencyjny, który podpisały Daimler Truck AG i Cummins, zabezpiecza przyszłość fabryce silników w Mannheim i zarazem wzmacnia naszą konkurencyjność. Decydując się na wdrożenie normy Euro VII, musielibyśmy zainwestować spore środki w udoskonalenie naszych napędów średniej pojemnoś. Obecnie koncentrujemy te środki na technologiach, które w toku ogólnej transformacji naszego przemysłu będą miały decydujące znaczenie dla naszego długofalowego sukcesu biznesowego. Martin Daum prezes zarządu w Daimler Truck AG i członek zarządu Daimler AG
Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie ważnego strategicznego partnerstwa z Daimler Truck, w rezultacie którego będziemy dostarczali systemy napędowe średniej pojemności dla Daimler Trucks & Buses na globalnych rynkach. Współpraca ta stanowi dla obu przedsiębiorstw świetną szansę na polepszenie swojej konkurencyjności, wdrożenie globalnych innowacji, poszerzenie oferty dla klientów, a także zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Cieszy nas perspektywa tej współpracy, gdyż pozwoli ona obu naszym przedsiębiorstwom rozwinąć swój potencjał rozwojowy. Jako renomowany, niezależny globalny dostawca tak zwanych power solutions, firma Cummins stara się zaproponować właściwe rozwiązanie każdemu klientowi na świecie, dając do wyboru szeroką paletę zaawansowanych technologii napędowych – wysokoprężnych, gazowych, całkowicie elektrycznych, wodorowych i innych. Tom Linebarger chairman i CEO w Cummins Inc.

Produkcja silników Cummins średniej pojemności w fabryce koncernu Daimler w Mannheim

Firma Cummins Inc. zamierza uruchomić na terenie zakładu Mercedes-Benz w Mannheim produkcję silników średniej pojemności, spełniających normę emisji spalin Euro VII. Produkcja ta ma ruszyć w drugiej połowie dekady, przy czym Cummins chce dostarczać napędy na rzecz zarówno Mercedes-Benz, jak i innych odbiorców biznesowych.

 

Innymi słowy, napędy te – podobnie jak inne produkty Cumminsa – mogą znaleźć zastosowanie również w pojazdach użytkowych innych marek. Wynikające stąd tzw. korzyści skali pozwolić mają na ekonomiczne wytwarzanie typoszeregu silników również w dalszej przyszłości. Dzięki nowemu strategicznemu partnerstwu, Daimler Truck AG i Cummins na długi czas zapewnią w zakładzie mannheimskim wiele miejsc pracy. Aktualna obecność handlowa Cumminsa i jego rozwinięta sieć produkcyjno-dostawcza we wszystkich innych regionach przysłuży się dalszym markom należącym do Daimler Trucks, m. in. markom Daimler Trucks North America.

Podpisany list intencyjny stwarza zakładowi w Mannheim obiecujące widoki, gdyż silniki średniej pojemności będą tu wytwarzane również w dalszej przyszłości. Jest to dla Mannheim dobra wiadomość. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nastąpią tu zmiany. W najbliższych latach będziemy wdrażali tę transformację wspólnie z radą zakładową, wypracowując takie rozwiązania, które uwzględnią interes klientów, pracowników i przedsiębiorstwa. Martin Daum

Alternatywne technologie napędowe oraz silniki klasy ciężkiej do pojazdów użytkowych

Daimler Truck AG zamierza w przyszłości skupić się na doskonaleniu alternatywnych technologii napędowych oraz komponentów ciężkiego układu przeniesienia napędu w pojazdach użytkowych. Dlatego koncern zaprzestaje inwestowania w rozwój własnej generacji silników medium duty (MDEG), która znajduje zastosowanie w pojazdach ciężarowych klasy lekkiej i średniej, w autobusach miejskich i dalekobieżnych, a także w pojazdach innych producentów.

 

Daimler Truck AG po uruchomieniu produkcji Cummins ma sukcesywnie wygaszać swoją produkcję MDEG. Najbliższy krok to uzgodnienie konkretnych planów w zakresie produkcji średniej pojemności silników do pojazdów użytkowych. Rozważona ma być możliwość szerszej globalnej współpracy strategicznej – opartej na synergii w dziedzinie komponentów do układów przeniesienia napędu i do systemów silnikowych.

 

W ofercie Daimler Truck AG ma pozostać generacja silników heavy duty (HDEP) do ciężkich pojazdów Daimler Trucks & Buses. Napędy te będą nadal produkowane w ramach globalnej sieci, opartej na zakładach w Mannheim i Detroit – z przeznaczeniem do wysokotonażowych pojazdów ciężarowych i autobusów, a także do pojazdów innych producentów.

 

Źródło: Daimler

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).