Ekoenergetyka z IONITY na EXPO KNM 2023 | MOTOFAKTOR

Podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023 partner strategiczny Ekoenergetyka zaprezentuje najnowsze rozwiązania infrastrukturalne, ale nie tylko.

 

Kongres Nowej Mobilności 2023 (KNM), czwarta edycja najważniejszej konferencji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęconej rozwojowi pojazdów elektrycznych, przyciągnie liderów, praktyków i ekspertów ds. zielonej transformacji i dekarbonizacji sektora transportu. Wydarzenie odbędzie się w okresie pełnym wyzwań wynikających z bieżących zmian geopolitycznych, które wpływają na całą branżę mobilności.

 

Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA
Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Fot. PSPA

Jednym z kluczowych wyzwań stojących przed sektorem elektromobilności jest infrastruktura ładowania. Jej rozbudowa jest szczególnie istotna w kontekście unijnego rozporządzenia AFIR, które nakłada na państwa członkowskie ambitne wymogi w dziedzinie infrastruktury. W efekcie już za niecałe 3 lata łączna moc stacji ładowania w Polsce będzie musiała wzrosnąć niemal 5-krotnie względem końca 2022 r. Jednym z warunków do efektywnej rozbudowy sieci ładowarek w Polsce jest rozwój technologiczny. Właśnie dlatego na EXPO Kongresu Nowej Mobilności, liczącym 19 tys. metrów kwadratowych, wśród 100 wystawców za znaczną część ekspozycji odpowiadają operatorzy ładowania oraz dostawcy produktów dedykowanych dla sektora infrastruktury. Zaprezentują innowacyjne rozwiązania, które w najbliższym czasie zostaną wdrożone do użytku – mówi Maciej Mazur, Dyrektor zarządzający PSPA, Prezydent AVERE, organizator KNM.

 

Na Kongresie Nowej Mobilności 2023 swoje portfolio przedstawią liderzy europejskiego rynku infrastruktury ładowania. Jednym z kluczowych partnerów KNM 2023 jest Ekoenergetyka-Polska S.A. – wiodący w Europie producent szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Założona w 2009 r. w Zielonej Górze firma, która wyrosła z akademickiego projektu badawczego, zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich.

 

Przedstawiciele Ekoenergetyki podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą dotyczącą najnowszych trendów w dziedzinie infrastruktury ładowania. Na terenie EXPO odwiedzający będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą produktową Ekoenergetyki, w tym rozwiązaniami opracowanymi z IONITY – firmą rozwijającą w Unii Europejskiej sieć ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kW. Ponadto, firma ogłosi uruchomienie systemu Plug&Charge, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju elektromobilności. Umożliwia ono elektromobilnym kierowcom ładowanie samochodów elektrycznych bez konieczności korzystania z dodatkowych kart czy identyfikatorów. Wystarczy połączyć pojazd, który automatycznie skomunikuje się z ładowarką, rozpoczynając proces ładowania.

 

W trakcie targów KNM 2023, przedstawiciele firmy z Zielonej Góry oficjalnie ogłoszą również otwarcie Ekoenergetyka Training Center, które stanowi ważny krok w dalszym rozwoju i doskonaleniu usług firmy. To centrum szkoleniowe jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie elektromobilności.

 

Kongres Nowej Mobilności to nie tylko największe wydarzenie branżowe w tej części Europy, lecz także doskonała okazja do prezentacji najnowszych trendów technologicznych, opartych na naszych doświadczeniach i wiedzy. Niezaprzeczalnie, równie ważnym aspektem jest nasze zaangażowanie w edukację, kluczowy element wspierający rozwój elektromobilności – podkreśla Bartosz Kubik, Współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A.

 

Oferta Ekoenergetyka Training Center obejmuje szeroką wiedzę produktową, regularnie aktualizowaną zgodnie z najnowszymi trendami na rynku. Proces szkoleniowy i certyfikacyjny ma na celu przygotowanie sprzedawców, dystrybutorów i instalatorów do skutecznego funkcjonowania w dynamicznej branży elektromobilności. Co jest dużą przewagą na rynku szkoleniowym, centrum dostarcza najnowszą i praktyczną wiedzę partnerom, potwierdzoną uzyskaniem końcowego certyfikatu. Na szkoleniach przekazywane są doświadczeniem serwisu, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stacje Ekoenergetyki monitorowane są zdalnie, aby błyskawicznie reagować na potrzeby i zapewnić najwyższy poziom usług.

 

Patronem medialnym Kongresu Nowej Mobilności 2023 jest Motofaktor.pl.

 

Źródło: PSPA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).