Ekoenergetyka: nowa linia produkcyjna ładowarek EV | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka: nowa linia produkcyjna ładowarek EV

Ekoenergetyka, europejski producent ładowarek do pojazdów elektrycznych, otworzyła nową linię produkcyjną, która podwoi prędkość produkcji i jednocześnie poprawi jakość oraz wydajność urządzeń.

Nowa linia może produkować do 50 ładowarek na każdej ośmiogodzinnej zmianie, a liczba ta wzrośnie do 90 sztuk na początku 2025 roku. W planach jest dalsza automatyzacja linii w przyszłym roku, wprowadzając roboty przemysłowe do niektórych elementów procesu produkcyjnego.

Nowa linia montażowa pomoże firmie Ekoenergetyka odpowiedzieć na utrzymujący się silny popyt na ładowarki związany z rozwojem e-mobilności, a także rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które określa minimalne wymagania dotyczące dostępności publicznie dostępnej infrastruktury ładowania. Po zdobyciu 20% udziału w rynku miejskich stacji ładowania autobusów w Europie, Ekoenergetyka skupiła się na rynku ładowania pojazdów elektrycznych należących do osób prywatnych oraz na potrzeby elektrycznych samochodów ciężarowych.

Ekoenergetyka planuje dalsze udoskonalanie nowej linii, w tym poprzez wprowadzenie Systemu Realizacji Produkcji oraz systemu andon, który wykrywa problemy jakościowe i procesowe. Nowe systemy cyfrowe od dostawcy automatyki przemysłowej Raion poprawią precyzję i jakość.

W ubiegłym roku Ekoenergetyka podpisała kontrakty na dostawę urządzeń dla operatorów punktów ładowania (CPO), w tym z portugalskim PowerDot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania w Europie; Ionity, należącym do producentów samochodów Audi, BMW, Ford, HyundaiKia i Porsche; oraz PKN Orlen.

Źródło: Ekoenergetyka

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).