Ekoenergetyka-Polska i PKN Orlen uruchomili nową stację ładowania EV | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka-Polska i PKN Orlen uruchomili nową stację ładowania EV

person Redakcja 18/11/2022

Na stacji Orlen przy autostradzie A1 – na MOP Machnacz Południe można już korzystać z ultraszybkiej stacji ładownia EV od Ekoenergetyka-Polska.

 

Cieszymy się, że możemy być częścią ambitnych planów PKN Orlen, który konsekwentnie rozwija sieć stacji szybkiego ładowania o większej mocy 150 kW+ – podkreśla Bartosz Kubik współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska SA – Nasz AXON EASY jest pierwszą tak szybką stacją zamontowaną w ramach tego projektu – dodał. 

 

To pierwsza tego typu realizacja w ramach sieci stacji ładowania PKN Orlen. Axon Easy na stacji Machnacz osiąga moc 175 kW.

 

Stacja ładownia pozwala naładować samochód od 10 do 80 procent pojemności jego baterii w około 20 minut. Ze strony Ekoenergetyka za projekt odpowiedzialny był Project Manager Michał Durys.

 

Przypomnijmy, że PKN Orlen zdobył główną nagrodę w Plebiscycie FLEET DERBY 2022 za najlepszą sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych w kategorii Elektromobilność, a Ekoenergetyka-Polska od lat dostarcza dla spółki swoją unikalną technologię.

 

Już na 30 stacjach paliw PKN Orlen kierowcy samochodów elektrycznych mogą ładować swoje pojazdy zapomocą ładowarek DC o mocach do 100 kW, wyprodukowanych i dostarczonych przez firmę Ekoenergetyka-Polska. Ładowarki obsługują wszystkie typy samochodów elektrycznych oferowane na rynku europejskim – w tym CCS Typ 2, CHAdeMO oraz Typ 2.

 

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).