Ekoenergetyka-Polska i PKN Orlen uruchomili nową stację ładowania EV | MOTOFAKTOR

Ekoenergetyka-Polska i PKN Orlen uruchomili nową stację ładowania EV

Na stacji Orlen przy autostradzie A1 – na MOP Machnacz Południe można już korzystać z ultraszybkiej stacji ładownia EV od Ekoenergetyka-Polska.

 

Cieszymy się, że możemy być częścią ambitnych planów PKN Orlen, który konsekwentnie rozwija sieć stacji szybkiego ładowania o większej mocy 150 kW+ – podkreśla Bartosz Kubik współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska SA – Nasz AXON EASY jest pierwszą tak szybką stacją zamontowaną w ramach tego projektu – dodał. 

 

To pierwsza tego typu realizacja w ramach sieci stacji ładowania PKN Orlen. Axon Easy na stacji Machnacz osiąga moc 175 kW.

 

Stacja ładownia pozwala naładować samochód od 10 do 80 procent pojemności jego baterii w około 20 minut. Ze strony Ekoenergetyka za projekt odpowiedzialny był Project Manager Michał Durys.

 

Przypomnijmy, że PKN Orlen zdobył główną nagrodę w Plebiscycie FLEET DERBY 2022 za najlepszą sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych w kategorii Elektromobilność, a Ekoenergetyka-Polska od lat dostarcza dla spółki swoją unikalną technologię.

 

Już na 30 stacjach paliw PKN Orlen kierowcy samochodów elektrycznych mogą ładować swoje pojazdy zapomocą ładowarek DC o mocach do 100 kW, wyprodukowanych i dostarczonych przez firmę Ekoenergetyka-Polska. Ładowarki obsługują wszystkie typy samochodów elektrycznych oferowane na rynku europejskim – w tym CCS Typ 2, CHAdeMO oraz Typ 2.

 

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).