Edukacja ekologiczna z BOŚ na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

Edukacja ekologiczna z BOŚ na XI Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

person Redakcja 6/02/2022

Motoryzacja i ekologia to wbrew pozorom bliskie sobie obszary. Jak je pogodzić – tego uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dowiedzą się od ekspertów Banku Ochrony Środowiska.

Ekologia odgrywa coraz większą rolę w wyznaczaniu trendów i w rozwoju motoryzacji. Wymagane przez Unię Europejską coraz wyższe normy emisji spalin, wymóg produkcji wyłącznie samochodów zeroemisyjnych od 2035 roku, nacisk na ochronę środowiska w różnych aspektach życia to wyzwanie nie tylko dla producentów aut, ale także dla dostawców części czy mechaników samochodowych.

Motoryzacja będzie elektryczna – to już wiemy. Ale jak sprostać temu wyzwaniu i wpisać się w trendy obecne w branży motoryzacyjnej, by zachować równowagę między wymaganiami ekologii a pasją korzystania z czterech kółek? W tym wszystkim uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników opowiedzą eksperci Banku Ochrony Środowiska, który jest partnerem wydarzenia. Ogromnie się cieszymy, że już drugi rok możemy współpracować przy organizacji Mistrzostw. Adrian Dekowski Prezes V8 Team

 

Na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników szczególne miejsce zajmuje tematyka elektromobilności oraz wszechstronna edukacja przyszłych mechaników pojazdów elektrycznych i hybrydowych nie tylko w zakresie serwisowania, ale także w obszarze rozwoju paliw alternatywnych i technologii wodorowych.

Zaproponujemy uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników aktywności, które przybliżą im zagadnienia związane z ekologią i przekonają, że motoryzację i ochronę środowiska można pogodzić. Od napędów elektrycznych już nie ma odwrotu. Pozostaje więc przygotować się na ich upowszechnienie, obsługę, zdobyć wiedzę jak działać w zgodnie z ekologią, nie tracąc radości z kontaktu z motoryzacją. Michał Siedlecki dyrektor ds. sektora energetyki - Biuro Doradztwa Finansowego dla Sektora Energetycznego

 

Jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie panel ekspercki poświęcony przyszłości motoryzacji, trendom, jakie kształtują jej przyszłość, możliwym kierunkom rozwoju. Eksperci BOŚ będą także służyli szczegółowymi informacjami o rządowym programie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych „Mój elektryk”.

 

Nie zabraknie również wydarzeń skierowanych szczególnie do młodych mechaników, bo to do ich warsztatów trafią w przyszłości samochody z napędami alternatywnymi. Eksperci BOŚ postarają się przekonać młodzież, że warto rozwijać się w duchu ekologii. Specjaliści pracujący na co dzień z dużymi maszynami opowiedzą o zastosowanych w nich rozwiązaniach służących ochronie środowiska.

 

Od ponad 30 lat misją Banku Ochrony Środowiska jest edukacja i wspieranie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Uczestnicząc w wydarzeniach branżowych dotyczących m.in. zielonego, niskoemisyjnego transportu i elektromobilności BOŚ wzmacnia swój aktywny udział w kreowaniu i implementacji strategicznych rozwiązań z zakresu finansowania obszaru zielonej gospodarki i ochrony środowiska w Polsce. Takimi działaniami bank wpływa również na wzrost społecznej świadomości, a tym samym na popyt na zielone inwestycje.

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Źródło: OMM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).