Dwie kampanie Exide skierowane do kierowców

person Adrian Januszkiewicz 24/01/2019

Exide zachęca do ekologicznego myślenia i bezpłatnej diagnostyki akumulatorów. Jak zatem włączyć ekomyślenie i czym są Centra Mocy?

Akumulator odporny na zimę

Aby akumulator nie zawiódł nas w sezonie zimowym, a niestety zawodzi wówczas najczęściej, warto od czasu do czasu (szczególnie przed większymi spadkami temperatur) sprawdzić stan jego naładowania, a także dbać o jego stan zewnętrzny – tylko wtedy będzie służył nam jak najdłużej. Dlatego należy systematycznie kontrolować stan obudowy akumulatora i czystość klem, a także zadbać o jego dokładniejszą diagnostykę, np. przy użyciu profesjonalnego sprzętu – u mechanika lub w odpowiednio wyposażonym punkcie sprzedaży akumulatorów. Badanie akumulatora trwa kilka minut – przeprowadzane jest przy użyciu specjalnego testera diagnostycznego i można je bezpłatnie wykonać w ramach akcji “Centra Mocy”, organizowanej co roku przez firmę Exide.

 

“Centra Mocy” to inicjatywa realizowana w ponad kilkuset punktach sprzedaży akumulatorów, znajdujących się w całej Polsce. Ich dostępność można sprawdzić na stronie akcji. Wykonywane w trakcie akcji badanie jest bezpłatne, a skorzystać z niego mogą wszyscy kierowcy – bez względu na posiadany w samochodzie model akumulatora. Kierowca otrzymuje wynik badania akumulatora (w postaci naklejki na akumulator) oraz indywidualnie przyznawany rabat, który udzielany jest na zakup nowego akumulatora marki Centra lub Exide.

Aby akumulator przetrwał zimę, warto go wcześniej skontrolować. Wiedzą o tym kierowcy, którym nie udało się uruchomić pojazdu w zimowy poranek. Dlatego w ramach kampanii "Centra Mocy" przypominamy o tym i zachęcamy do bezpłatnej diagnostyki. Stworzyliśmy także serię filmów z udziałem Adama Klimka, mechanika znanego pasjonatom motoryzacji, które towarzyszą nam w piątej już edycji akcji "Centra Mocy". Mariola Michalczyk marketing manager z Exide Technologies S.A.

 

O tym, czym są Centra Mocy, można się dowiedzieć m.in. z poniższego filmu:

Włącz ekomyślenie!

Jeśli badanie diagnostyczne, np. wykonane właśnie w ramach akcji “Centra Mocy”, wskaże, że akumulator jest już u kresu swych sił i nie pomoże mu nawet kolejne doładowanie, lub jeśli zima, pomimo doładowywania akumulatora, w końcu na dobre unieruchomi nasz pojazd – to znak, że nadszedł czas na zakup nowego akumulatora.

Warto zaznaczyć, że to, jaki akumulator wybierzemy, jest bardzo ważne, a nasza decyzja powinna uwzględniać zalecenia producenta oraz zapotrzebowanie energetyczne auta. Istotna jest także technologia produkcji akumulatora. Przykładem niech będzie niezwykle efektywna technologia Carbon Boost. Zastosowana w akumulatorach Centra Futura oraz Exide Premium przyśpiesza proces ładowania zarówno podczas jazdy, jak i przy ładowaniu prostownikiem. Dzięki temu zapobiegamy stanom niedoładowania akumulatora i w efekcie wydłużamy jego żywotność. Przy czym na wydłużenie okresu eksploatacji akumulatora – w określonych warunkach użytkowania (niskie temperatury, jazda miejska) – wpływa również o 30% większa niż w standardowych akumulatorach wartość mocy rozruchowej. Mariola Michalczyk

 

W przypadku zakupu nowego akumulatora należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu ze starym – ten możemy bezpłatnie pozostawić u sprzedawcy w momencie zakupu nowego lub uiścić zwrotną kaucję i oddać go w późniejszym terminie. Exide, w ramach prowadzonej co roku edukacyjnej kampanii ekologicznej “Włącz ekomyślenie!”, przypomina, że starych akumulatorów nie należy wyrzucać, samodzielnie rozbierać, przechowywać w nieodpowiednich warunkach, ponieważ są to odpady wymagające specjalistycznej utylizacji i recyklingu.

Akumulator jest przetwarzalny w ponad 95%. Odzyskane w tym procesie surowce mogą być ponownie wykorzystane do produkcji nowych komponentów. Jego recykling pełni więc bardzo ważną rolę, a zwrot zużytego akumulatora do punktu sprzedaży lub punktu zbiórki to obowiązek każdego kierowcy. Mariola Michlczyk

 

Co można przetworzyć i odzyskać w procesie recyklingu akumulatora? Przede wszystkim: plastik, ołów, elektrolit (ekstrakcja do kwasu siarkowego, z którego tworzy się nowy elektrolit). Efektywność tak przeprowadzonego recyklingu sprawia, że akumulator jest dziś jednym z najlepiej przetwarzalnych produktów świecie.

 

Więcej informacji oraz na temat akcji “Włącz ekomyślenie!” można znaleźć na jej stronie.

 

Źródło: Exide

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl