Duży wzrost sprzedaży Inter Cars we wstępnym raporcie za Q3 2021 | MOTOFAKTOR

Duży wzrost sprzedaży Inter Cars we wstępnym raporcie za Q3 2021

person Adrian Januszkiewicz 9/11/2021

Zarząd Inter Cars S.A. opublikował wstępne, szacowane skonsolidowane wyniki finansowe Grupy kapitałowej Spółki za III kwartał 2021 r.

Jak wynika z treści raportu, wstępnie szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy kapitałowej spółki wyniosły w III kwartale 2021 roku 3,146 mld zł (+26,2% r/r), natomiast szacowany zysk netto osiągnięty w tym samym okresie wyniósł 196 mln zł (+121,8% r/r). Zarząd spółki uważa te wyniki za zadowalające, zwłaszcza ze względu na utrudnienia, jakie wystąpiły w związku z pandemią COVID-19.

 

Szacowany poziom zapasów w Grupie kapitałowej Inter Cars na dzień 30 września 2021 roku wyniósł 3,252 mld zł i jest wyższy o ok. 33% w stosunku do stanu na 30 września 2020 roku. Wzrost poziomu zapasów nieznacznie powyżej dynamiki sprzedaży wynika m.in. z tego, iż Grupa chce zapewnić dostępność towarów dla klientów w zakresie pełnej oferty Inter Cars w IV kwartale 2021 roku oraz na przełomie lat 2021/2022, na wypadek ewentualnego przerwania łańcuchów dostaw. Szczegółowe dane o III kwartale br. mają zostać przekazane w raporcie kwartalnym, którego publikację zapowiedziano na 18 listopada 2021 roku.

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).