Dunlop wprowadza sportową oponę Qualifier CORE | MOTOFAKTOR

Dunlop wprowadza sportową oponę Qualifier CORE

person Adrian Januszkiewicz 3/02/2022

Rodzina opon hyperstowych Dunlop powiększyła się o nowy model - Qualifier CORE, który pasuje do szerokiej gamy motocykli sportowych.

Wyposażona w najnowsze technologie Dunlop, opona Qualifier CORE oferuje właściwości hypersportowe – znane z innych opon brytyjskiej marki – w przystępnej cenie, odpowiadając na potrzeby użytkowników podstawowych i średnich motocykli typu naked, średniej wielkości roadsterów i maszyn sportowych, modeli sportowo-turystycznych po motocykle sportowe poprzedniej generacji.

 

Kluczowe technologie Dunlop zastosowane w oponie Qualifier CORE, jak Dynamic Front Formula, Carcass Tension Control System oraz Jointless Belt, mają zapewniać doskonałe prowadzenie i stabilność. Jednocześnie takie innowacje, jak mieszanka wzmocniona krzemionką, mają poprawiać przyczepność na mokrych nawierzchniach oraz w niższych temperaturach.

 

Opona Dunlop Qualifier CORE

Wzór bieżnika inspirowany jest pierwszą generacją opon Dunlop Sportmax SportSmart. W połączeniu z kluczowymi technologiami, ma zapewniać zrównoważoną sztywność bieżnika, zoptymalizowany ślad i równomierne zużycie. Zmienione kąty rowków oraz ich ułożenie przekładać mają się na znacznie lepsze osiągi na mokrej nawierzchni w porównaniu z poprzednim modelem – Qualifier II. Jak podaje producent, dzięki technologii Dunlop Heat Control i połączeniu różnych mieszanek części zewnętrznych i wewnętrznych, uzyskano przewidywalne osiągi w miarę zużywania się opony przez cały okres jej eksploatacji, co ma zapewniać motocyklistom dodatkowe korzyści.

 

Qualifier CORE to kolejna opona w hypersportowej rodzinie Dunlop, do której zaliczają się również modele SportSmart TT i SportSmart Mk3. W obu tych oponach zastosowano szereg innowacji, aby zapewnić użytkownikom motocykli sportowych klasy średniej i wyższej imponujące osiągi.

 

Opona Qualifier CORE jest dostępna od stycznia 2022 roku, początkowo w trzech popularnych rozmiarach: 120/70ZR17 (przód), 160/60ZR17 (tył) i 180/55ZR17 (tył). W czwartym kwartale 2022 roku pojawić ma się kolejny rozmiar opony przedniej (120/60ZR17) oraz trzy nowe rozmiary opony tylnej (190/50ZR17, 190/55ZR17 i 200/50ZR17).

 

Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop w Europie, powiedział: Podobnie jak inne produkty z oferty opon hypersportowych Dunlop, Qualifier CORE zapewnia dynamiczne prowadzenie i wspaniałe wrażenia, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać porywające osiągi, niezależnie od tego, czy jeżdżą motocyklem typu naked, sportowym, sportowo-turystycznym czy roadster. Opracowaliśmy Qualifier CORE zgodnie z filozofią „przystępnych osiągów”, aby zaproponować właściwości naszych wiodących w klasie opon hypersportowych SportSmart TT i SportSmart Mk3 w przystępnym cenowo pakiecie, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla motocyklistów dysponujących ograniczonym budżetem.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).