DKV podpisało umowy z LIQVIS i Citronex | MOTOFAKTOR

DKV podpisało umowy z LIQVIS i Citronex

person Adrian Januszkiewicz 17/09/2021

Za sprawą współpracy z LIQVIS i Citronex posiadacze kart DKV mogą teraz rozliczać tankowanie skroplonego gazu ziemnego na 275 stacjach w Europie.

Proces łączenia w jeden system wielu usług dla branży TSL nabiera tempa. Ważnym integratorem jest firma DKV Mobility, która od dwóch lat wciela pod swoje skrzydła wiodące europejskie przedsiębiorstwa z obszaru IT, finansów, opłat drogowych oraz paliw. W obszarze paliw alternatywnych DKV realizuje strategię “Lead in Green”, według której firma ma oferować największą liczbę stacji z gazem ziemnym, energią elektryczną czy innymi biopaliwami, dostępną na jedną kartę paliwową.

DKV: 275 stacji LNG,10 krajów

Umowa z LIQVIS ma istotne znaczenie, bo zwiększa – o pięć nowych punktów – dostępność LNG w Niemczech, głównym kraju tranzytowym polskiego transportu. Firma zastępuje jedną ze swoich dotychczasowych metod płatności – LIQVIS Token – wspólną kartą paliwową DKV/LIQVIS. Obecnie trwa proces przenoszenia klientów do uniwersalnego systemu rozliczeniowego emitenta kart.

 

Ważnym aspektem współpracy, dla obu przedsiębiorstw, jest dążenie do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń.

Jedną z obietnic, jaką złożyliśmy, jest pomoc naszym klientom w zmniejszeniu intensywności emisji CO2 ich flot o 30% do 2030 roku - w porównaniu z rokiem 2019. Sven Mehringer dyrektor zarządzający Energy & Vehicle Services w DKV Mobility

Citronex otworzył stację LNG

Dla polskich przewoźników, posiadających pojazdy niskoemisyjne, duże znaczenie ma także otwarcie w lipcu pierwszej stacji LNG Citronex w Zgorzelcu. Stworzył on dwa nowoczesne stanowiska do tankowania gazu LNG. Na terenie zgorzeleckiego kompleksu znajduje się również myjnia TIR, duży supermarket, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

Dzięki współpracy Citronex z DKV, posiadacze kart paliwowych mogą tankować gaz ziemny w 10 krajach. Operator kart prowadzi już rozmowy, by wkrótce powiększyć sieć akceptacji w Polsce o kolejne punkty LNG. Ta sama strategia, czyli “oferowanie największej liczby stacji”, dotyczy wszystkich rodzajów paliw, także standardowych. Średniorocznie DKV Mobility przyłącza w Europie ok. 5000 stacji (to dwukrotnie więcej niż cała sieć największego polskiego koncernu). Nowe stacje obejmują m.in. paliwa LNG, CNG, LPG, wodór czy energię elektryczną.

 

Źródło: DKV Mobility

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).