DKV LIVE, czyli telematyka na nowo | MOTOFAKTOR

DKV LIVE, czyli telematyka na nowo

person Adrian Januszkiewicz 24/06/2022

DKV LIVE jest dziś bazą do tworzenia pionierskich rozwiązań, czerpiących z połączenia odrębnych dotąd technologii.

Jedną z nowości jest odczytywanie i przechowywanie przez DKV LIVE danych z tachografów, zestawiając je z aktualną pozycją ciężarówki. To pozwala na przykład monitorować godzinę mijania granic przez kierowców. Przewoźnik otrzymuje informacje, czy kierowca przekracza czas pracy, ma aktualnie przerwę lub z jaką prędkością porusza się jego pojazd. Naturalnie, istnieją opcje tworzenia różnego rodzaju raportów na podstawie analizy danych historycznych, dostępnych w postaci pliku Excel. Moduł telematyczny DKV LIVE, montowany w pojeździe, automatycznie przesyła informacje związane z kierowcą i pojazdem, wypełniając tym samym obowiązki dotyczące tachografu cyfrowego.

 

Niezwykle ważna jest również wiedza o korzystnych cenach paliwa. System podpowiada, kiedy i gdzie tankować, by było najkorzystniej. DKV LIVE powiadamia pracownika firmy transportowej, gdy auto z małą ilością paliwa znajduje się w bliskiej odległości od tanich stacji paliw. Dodatkowo, otrzymuje on w czasie rzeczywistym powiadomienie na temat każdej transakcji, co znacznie minimalizuje ryzyko kradzieży i oszustw.

 

Wyróżniającą cechą DKV LIVE jest właśnie analizowanie wszystkich danych w bieżącej chwili i błyskawiczne przekładanie ich na konkretne usługi, funkcje czy rekomendacje. Czyli innymi słowy, optymalizacja działań transportowych „na żywo”. Nadawcy transportu coraz częściej żądają od przewoźników na przykład dostępu do bieżącego śledzenia przesyłek. DKV LIVE dokładnie określa, kiedy towar dotrze do klienta, z uwzględnieniem aktualnych warunków drogowych, takich jak korki czy anomalia pogodowe. W razie wystąpienia nieoczekiwanych trudności przewoźnik ma więc szansę na szybką i skuteczną reakcję, a jego klient na przeorganizowanie pracy.

 

Ciekawostki systemu, które będą wkrótce wprowadzane w Polsce, to: nowa funkcja czatu ułatwiająca komunikację kierowca-dyspozytor, a także możliwość wpisywania na platformę z wyprzedzeniem miejsca załadunku i rozładunku, a także danych kierowcy i pojazdu – tak by dedykowane osoby mogły je w dowolnym momencie przeglądać. Obie będą dostępne poprzez aplikację mobilną „DKV LIVE”.

 

Takie i podobne rozwiązania pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować stan operacyjny całej floty. Dzięki informacjom dotyczącym zużycia paliwa i zachowań kierowców, prowadzenie firmy transportowej może stać się prostsze i tańsze. Określana mianem „asystenta logistyki” platforma DKV LIVE łączy mocne strony operatora kart paliwowo-serwisowych: optymalizację zakupu paliwa i rozliczania opłat drogowych, z pełnoprawnym systemem telematycznym. DKV zaprasza przewoźników na trzymiesięczne, bezpłatne testy.

 

Źródło: DKV

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).