Delphi Technologies uruchamia nowy program GDi | MOTOFAKTOR

Delphi Technologies uruchamia nowy program GDi

person Adrian Januszkiewicz 6/09/2018

Oferta systemów wtryskowych GDi Delphi Technologies otwiera warsztatom i dystrybutorom dostęp do najnowszej technologii OE.

Delphi Technologies zaprezentuje na targach Automechanika we Frankfurcie nowe rozwiązanie – ograniczającą zużycie paliwa technologię bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi). W skład tej kompleksowej oferty wchodzą pompy i wtryskiwacze montowane jako oryginalne wyposażenie (OE) w ponad 2,1 mln popularnych francuskich pojazdach. Rozszerzenie gamy o kolejne istotne produkty planowane jest na 2019 r. Oferta obejmie zarówno elektroniczne, jak i hydromechaniczne narzędzia diagnostyczne, prototypowe wyposażenie do testowania oraz szkolenia, zapewniając obsługę technologii GDi we wszystkich zastosowaniach. Przewiduje się, że do 2026 r. rynek nowych pojazdów wyposażonych w GDi ma rosnąć średnio około 10 procent rocznie. W ramach kompleksowego rozwiązania przewidziano wyposażenie warsztatów w części, narzędzia i profesjonalną wiedzę niezbędne do wejścia na ten przynoszący wysokie zyski rynek, będący w fazie szybkiego wzrostu. Firma zaprezentuje na targach również pierwszy w branży układ wtryskowy Multec 14 (M14) z ciśnieniem sięgającym 350 barów. Te wtryskiwacze najnowszej generacji mogą obniżyć ilość cząstek stałych w spalinach emitowanych przez technologię GDi nawet o 70 procent.

 

Delphi Technologies dokonuje znacznych inwestycji w technologię GDi. W 2017 r. firma wraz z marką VW wprowadziła na rynek europejski 350-barowy układ GDi najnowszej generacji. Programy z największymi producentami samochodów w Chinach, Korei i Ameryce Północnej realizowane będą kolejno w 2018 i 2019 r. Nowy system obejmuje gamę wtryskiwaczy M14, o ciśnieniu wtrysku 350 bar znacznie wyższym od aktualnie stosowanego w branży – 200 bar, co powoduje lepszą o 40 procent kompresję i o 30 procent szybszy wtrysk. Dzięki tej technologii za pomocą jednego sytemu Delphi Technologies może pomóc producentom samochodów w osiągnięciu zgodności z normami emisji zarówno Euro 6d i China 6.

W produkcji OE technologia GDi jest obecna już od kilku lat. Szybko staje się preferowanym rozwiązaniem, gdyż pomaga osiągnąć zgodność z rygorystycznymi normami emisji spalin. Ponad jedna trzecia lekkich pojazdów użytkowych produkowanych na całym świecie wyposażona jest w układ paliwowy GDi, a zgodnie z przewidywaniami udział w rynku będzie jeszcze większy, gwarantując wzrost na poziomie 8 procent rocznie przez najbliższe 10 lat, co tym samym oznacza rosnącą liczbę właścicieli pojazdów poszukujących niezależnych warsztatów świadczących usługi wysokiej jakości. Jako dostawca OE rozumiemy, jak wielkie wyzwanie stanowi naprawa tych zaawansowanych układów wysokociśnieniowych. Natomiast jako dostawca części zamiennych rozumiemy też, jak ważne jest, by warsztaty mogły to robić szybko i skutecznie. Dzięki wysokiej jakości częściom OE, wraz ze wsparciem diagnostycznym i testowym oraz szkoleniom, nasze nowe kompleksowe rozwiązanie GDi zapewni warsztatom oraz dystrybutorom wsparcie niezbędne do wykorzystania możliwości jakie niesie ze sobą nowa technologia OE. Alex Ashmore prezes ds. rynku części zamiennych Delphi Technologies

 

Alex Ashmore w podsumowaniu podkreśla, że GDi jest kolejnym doskonałym przykładem tego, jak Delphi Technologies wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie zaawansowanych systemów OE, aby wesprzeć swoich klientów z rynku części zamiennych w wykorzystywaniu nowych segmentów rynku.

To początek nowej ery, ważnej zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Są to kompleksowe rozwiązania, a wsparcie producenta oryginalnego wyposażenia może zapewnić warsztatom przewagę konkurencyjną. Alex Ashmore

 

Źródło: Delhpi Technologies

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).