Dębica wstępnie szacuje wyniki kwartalne | MOTOFAKTOR

Dębica wstępnie szacuje wyniki kwartalne

person Adrian Januszkiewicz 5/05/2020

Firma Oponiarska Dębica wstępnie oszacowała jak będą wyglądały wyniki finansowe w I kwartale br. z uwzględnieniem skutków pandemii COVID-19.

Jak wynika z najnowszego raportu bieżącego spółki, prowadzi ona działalność produkcyjną, sprzedażową i dystrybucyjną pozostając w bliskim kontakcie ze swoimi partnerami biznesowymi. Dębica SA nadal zapewnia dostawy opon dla swoich klientów i współpracuje przy wypracowywaniu najbardziej optymalnych rozwiązań handlowych i sanitarnych w dynamicznie zmieniających się i niepewnych warunkach rynkowych, a skala działalności jest i ma być dostosowywana dla aktualnej sytuacji rynkowej.

 

Szacunkowe wyniki pierwszego kwartału 2020 r. wyniosły:

 

  • przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów: 509 070 tys. zł
  • zysk netto: 22 493 tys. zł

 

Finalne wyniki kwartalne mają zostać ogłoszone w połowie miesiąca.

 

Zarząd Dębicy informuje, że na bieżąco monitoruje wpływ pandemii COVID-19 na aspekty finansowe, biznesowe oraz operacyjne Spółki i będzie kontynuował podejmowanie adekwatnych decyzji, aby zapewnić ciągłość działania oraz bezpieczną i stabilną sytuację firmy.

 

Spółka m.in. uzgodniła w trybie przewidzianym przepisami prawa i wdrożyła program ograniczonego czasu pracy dla pracowników oraz złożyła wniosek o wsparcie w postaci dofinansowania wynagrodzeń pracowników w ramach rządowego programu wsparcia przedsiębiorców, tzw. Tarczy Antykryzysowej. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a spółce wypłacona została pierwsza transza okresowego wsparcia w kwocie 5,51 mln zł.

 

Również w przyszłości zarząd spółki ma zamiar korzystać z ewentualnych kolejnych udostępnianych narzędzi wsparcia, jeśli będą one zapewniały osiąganie ww. celów i spółka będzie w stanie spełnić wymagane kryteria kwalifikacyjne.

 

Źródło: Dębica

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).