David Vasco: filtry kabinowe B-IONIC | MOTOFAKTOR

David Vasco: filtry kabinowe B-IONIC

person Redakcja 18/06/2018

Linia filtrów kabinowych od David Vasco została poszerzona o serię B-IONIC stosującą rewolucyjną technologię polifenoli.

Nawet najlepsze filtry kabinowe, wyposażone w powłokę pokrytą cząsteczkami węgla aktywnego, nie likwidują problemów z przedostawaniem się do wnętrza pojazdu alergenów, patogenów czy bakterii.

 

Jak więc przeciwdziałać temu zjawisku, szczególnie uciążliwemu dla osób z alergiami?

 

Odpowiedzią jest zastosowanie w filtrach kabinowych najnowszej generacji B-IONIC roślinnych związków zwanych polifenolami.

 

Polifenole stanowią największą grupę naturalnych przeciwutleniaczy, które wykazują dobroczynne działanie na organizm ludzki. Występują w roślinach, najczęściej w połączeniu z cukrami, choć mogą także występować w postaci wolnej. Nie są wytwarzane przez organizmy zwierzęce. Polifenole działają przeciwnowotworowo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie i antywirusowo. Jednym z najbogatszych źródeł polifenoli są brzozowe liście i tzw. czyr brzozowy.

Jak zbudowany jest filtr bioaktywny B-IONIC?

Filtr VASCO B-IONIC jest zbudowany podobnie jak filtr z węglem aktywnym, który zatrzymuje zanieczyszczenia na kilku warstwach filtrujących. Pierwsza z nich filtruje z powietrza największe cząstki kurzu i brudu. Druga – dzięki właściwościom higroskopijnym oraz elektrostatycznym – nie pozwala na to, by do wnętrza pojazdu wpływały mniejsze cząsteczki pyłów. Warstwy te niemal całkowicie zatrzymują zarówno duże cząstki o wielkości 1 mikrona, takie jak kurz, drobinki gumy ze ścierających się opon, jak i drobniejsze elementy, np. pyłki. Filtr jest również wyposażony w warstwę z węglem aktywnym, która nie przepuszcza do kabiny pasażerskiej auta szkodliwych gazów, takich jak ozon, dwutlenek węgla czy tlenki azotu oraz nieprzyjemnych zapachów.

 

Filtr bioaktywny B-IONIC składa się z jeszcze jednej, dodatkowej warstwy, pokrytej naturalnym polifenolem, który pochłania wolne alergeny. Polifenol, w naturze występujący jako naturalny antyoksydant, tutaj doskonale sprawdza się jako powłoka antybakteryjna, która eliminuje rozwój bakterii czy pleśni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla ochrony zdrowia nie tylko alergików, ale również wszystkich użytkowników pojazdów.

Decyzja o wprowadzeniu do oferty filtrów bioaktywnych w zeszłym roku okazała się strzałem w dziesiątkę. Wzrost zamożności jak i świadomości konsumentów w zakresie ochrony własnego zdrowia zmobilizowała nas do szybszego wprowadzania do oferty kolejnych referencji, tak aby coraz większa rzesza użytkowników pojazdów, także tych mniej luksusowych modeli, mogła cieszyć się ze zwiększonego komfortu jazdy. Mariusz Michalik szef firmy David Vasco, będącej właścicielem marki Vasco Filters

Artykuł sponsorowany przez firmę David Vasco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).