Części zamienne najczęściej kupowane online przez warsztaty | MOTOFAKTOR

Części zamienne najczęściej kupowane online przez warsztaty

person Redakcja 22/08/2019

W ubiegłym miesiącu osiągnięty został nowy rekord liczby zamówień części zamiennych na platformie B2B Tyre24.

Za pośrednictwem platformy zamawiany jest cały asortyment części zamiennych. W tym roku najczęściej zamawiane za pośrednictwem platformy grupy
produktów stanowią:

  • Sprzęgła
  • Klocki hamulcowe
  • Tarcze hamulcowe
  • Zestawy pasków zębatych
  • Przekładnie kierownicze
  • Dwumasowe koła zamachowe
  • Sprężarki
  • Wały przekładniowe
  • Katalizatory
Ogólnie rzecz biorąc, w handlu elektronicznym dostępne są wszystkie grupy produktów. Często to raczej przyzwyczajenie sprawia, że niektóre grupy produktów zamawia się u stałych dostawców. Trzeba przekonywać dealerów samochodowych, że można również zamawiać te grupy produktów online oraz jednocześnie uzyskiwać pożądaną jakość na Tyre24. I to również bardzo dobrze się sprawdza; gdy już uda nam się nakłonić ich do zamawiania określonych grup produktów za naszym pośrednictwem, zazwyczaj zamawiają je u nas regularnie. Michael Saitow założyciel i dyrektor generalny Tyre24

 

W przypadku części zamiennych firmy partnerskie używają zarówno części markowych, jak i produktów bezmarkowych. Do decydujących czynników należą wiek pojazdu, budżet jakim dysponuje konsument oraz wybrana grupa produktów. Przy zakupie części zamiennych za pośrednictwem Tyre24 zauważalna jest tendencja do większego nastawienia na części markowe, ponieważ w tym obszarze przy zakupie osiąga się najwyższe oszczędności.

Kluczowe znaczenie dla warsztatów mają ceny i dostępność

Dealerzy zamawiają części zamienne w Tyre24 ze względu na ceny i wysoką dostępność. Takie są wnioski z ostatniego badania przeprowadzonego wśród sprzedawców detalicznych. Ponadto Tyre24 czerpie korzyści z ogromnego zaufania, jakie platforma zdobyła w odniesieniu do części zamiennych w kategoriach produktowych opon i felg.

 

Rynek części zamiennych działa tak samo intuicyjnie, jak rynek opon Tyre24, do którego dealerzy przywykli od lat. W ten sposób na platformie dostawcy umieszczają swoje artykuły wraz z ceną i stanem magazynowym. Klienci platformy mają możliwość wyboru dostawcy dla poszukiwanych części zamiennych. To z kolei pozwala im na ustalenie który dostawca może zaoferować lub dostarczyć konkretny produkt, w najlepszej cenie w Europie. Klienci komercyjni otrzymują tę przewagę, że otrzymują najlepsze warunki hurtowe dla zamówień o wartości już od jednej złotówki. Dla klientów oznacza to także, że nie ma ani odmiennych umów sprzedaży, ani różnych grup cenowych dla poszczególnych grup klientów.

 

Źródło: Tyre24

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).