Cudza karta w tachografie przez blisko rok | MOTOFAKTOR

Cudza karta w tachografie przez blisko rok

person Adrian Januszkiewicz 4/08/2020

Przez około rok, kierowca skontrolowany przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, używał karty swojego kolegi.

W czwartek (30 lipca) na krajowej „piątce” inspektorzy ITD z Leszna zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw, którego kierowca jechał na załadunek artykułów spożywczych z Wrocławia do Nowego Tomyśla. Kontrola wykazała, że kierowca posługiwał się drugą kartą.

 

Analiza czasu pracy wykazała, że szofer posługiwał się kartą kolegi podczas załadunków towaru i w długich trasach poza granicami Polski. Inspektorzy stwierdzili poważne naruszenia norm czasu pracy w okresie objętym kontrolą.

 

Za ujawnione nieprawidłowości ukarano kierowcę mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych. Z kolei wobec przewoźnika toczy się postępowanie w sprawie nałożenia kary ograniczonej ustawowo do kwoty 12 tys. zł.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).