Continental zdobywa nagrodę Tire Technology Award | MOTOFAKTOR

Continental zdobywa nagrodę Tire Technology Award

person Adrian Januszkiewicz 12/10/2020

Continental otrzymał prestiżową nagrodę Tire Technology Award za koncepcyjną oponę dla elektrycznych robotaksówek.

Jury nagrody Journey to Automation, przyznawanej przez brytyjskie czasopismo branżowe “European Rubber Journal (ERJ)”, uznało Continental za zwycięzcę w sześciu kategoriach i zdobywcę prestiżowego wyróżnienia Tire Technology Award. Nagrodzono koncepcję kół i opon Conti C.A.R.E. dla przyszłych rozwiązań w zakresie elektromobilności.

 

Conti C.A.R.E. (z ang. Connected. Autonomous. Reliable. Electrification. – Połączony. Autonomiczny. Niezawodny. Zelektryfikowany.) to koncepcja kompleksowego rozwiązania technologicznego, zastępującego tradycyjną felgę i oponę. Dzięki łączności w chmurze danych, oferuje operatorom flot szczególnie efektywny sposób zarządzania mobilnością. Przykładem jego zastosowania są floty autonomicznych taksówek elektrycznych, które mogą pełnić kluczową rolę w wielu koncepcjach przyjaznej dla środowiska mobilności jutra.

 

Jury wyraziło również uznanie dla firmy Continental za udane połączenie innowacji, technologii informatycznej i inspirującej inżynierii. Projekt Conti C.A.R.E. został również pochwalony za przyjęcie proaktywnego podejścia do spełniania wymagań producentów pojazdów (OEM) przy zastosowaniu rozwiązań technologicznych, które powinny mieć znaczący wpływ na cały przemysł motoryzacyjny, pisze “ERJ”. Nagroda została wręczona podczas wirtualnej ceremonii w połowie września 2020 roku.

 

Opony Conti C.A.R.E. posiadają czujniki wbudowane w strukturę opony. Czujniki te stale analizują dane dotyczące głębokości bieżnika, ewentualnych uszkodzeń, temperatury i ciśnienia w oponie. System sterowania, znany jako ContiSense, transmituje dane do chmury w czasie rzeczywistym. Za pomocą tych danych narzędzie informatyczne ContiConnect Live ułatwia operatorom flot pojazdów efektywne zarządzanie mobilnością. Jednocześnie pasażerowie cieszą się bardzo komfortową jazdą, ponieważ dzięki koncepcji SilentWheel firmy Continental, felga samoczynnie redukuje wibracje wytwarzane podczas jazdy.

 

Jury nagrody Journey to Automation, pochwaliło również koncepcję aktywnej regulacji ciśnienia w oponach, za pomocą pomp odśrodkowych wbudowanych w koło. W miarę jak pojazd przyspiesza, siły odśrodkowe w kole oddziałują na pompę, wytwarzając sprężone powietrze. Ta technologia PressureProof utrzymuje ciśnienie w oponach w idealnym zakresie i pomaga osiągnąć trwały spadek emisji CO2.

 

Nadmiar sprężonego powietrza jest magazynowany w zbiorniku zintegrowanym w obręczy opony. Technologia PressureBoost wykorzystuje tak zgromadzone powietrze do szybkiego dostosowania ciśnienia w oponach do różnych warunków jazdy. W rezultacie elektryczne robotaksówki mogą zwiększać ciśnienie w oponach, aby przewozić cięższe ładunki i pełnić funkcje dostawcze poza godzinami szczytu.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).