Continental: rozwój kierowców zawodowych z Volvo Trucks | MOTOFAKTOR

Continental: rozwój kierowców zawodowych z Volvo Trucks

person Redakcja 14/06/2018

Continental Opony Polska jest partnerem Volvo Trucks przy organizacji dwóch ogólnopolskich akcji edukacyjnych skierowanych do młodych kierowców zawodowych.

W ramach współpracy Continental angażuje się w największą w Polsce akcję CSR-ową „Profesjonalni kierowcy” oraz konkurs „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”. Celem projektu jest wsparcie i rozwój młodych kierowców zawodowych, a także promocja bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

 

„Profesjonalni kierowcy” to pierwsza i największa w Polsce akcja CSR, wspierana w tym roku przez Volvo Trucks, Continental, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestię i MJM, której celem jest zachęcanie młodych ludzi do podejmowania pracy jako zawodowi kierowcy w polskich firmach transportowych. Volvo Trucks od 2 lat prowadzi w ramach projektu bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje i podjąć pracę w branży transportowej. Z kolei przesłaniem konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018” jest promocja ekonomicznego, ekologicznego i bezpiecznego stylu jazdy wśród kierowców pojazdów ciężarowych. W tym roku oceniana jest nie tylko umiejętność efektywnej jazdy, ale też znajomość przepisów drogowych oraz zasad bezpieczeństwa na drodze.

Jesteśmy przekonani, że partnerstwo z Volvo Trucks to także kolejny krok do realizacji naszej Wizji Zero, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych. Poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby poszkodowanych na drogach to nasz nadrzędny cel. Wspólnie z Volvo stawiamy na edukację młodych kierowców i ich należyte przygotowanie do zawodu. Jak szacują eksperci, w najbliższych latach ponad połowa obecnie zatrudnionych kierowców pojazdów ciężarowych osiągnie wiek emerytalny. Oznacza to, że branża transportowa stanie przed wyzwaniem deficytu kierowców. Chcemy wesprzeć naszych Klientów i partnerów biznesowych w zminimalizowaniu negatywnych skutków tego trendu. Marta Oknińska Marketing Manager w dziale opon użytkowych Continental Opony Polska

 

Continental odpowiada, m.in. za wsparcie organizacji finału konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”, który odbędzie się 14 czerwca na Autodromie Jastrząb pod Szydłowcem.

Przed nami finał konkursu, w którym trzech najlepszych kierowców wyłonionych spośród laureatów regionalnych eliminacji zmierzy się w jeździe na długim dystansie oraz manewrach na Autodromie Jastrząb. Zwycięzca polskiej edycji jesienią będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale Volvo Trucks Driver Challenge 2018 w Szwecji. Marta Oknińska Marketing Manager w dziale opon użytkowych Continental Opony Polska

 

Finał konkursu zostanie rozegrany na pojazdach ciężarowych wyposażonych w opony Continental z podwyższoną efektywnością paliwową serii EcoPlus. Continental ufundował także atrakcyjne nagrody dla zwycięzców – m.in. komplet opon do auta osobowego najlepszego kierowcy oraz zestaw czujników ContiPressureCheck do pojazdu ciężarowego.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).