Continental prowadzi badania nad systemem regulacji ciśnienia w oponach | MOTOFAKTOR

Continental prowadzi badania nad systemem regulacji ciśnienia w oponach

person Redakcja 17/12/2019

Ciśnienie w oponach będzie można dostosowywać podczas jazdy do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu drogowego.

Continental prowadzi badania nad rozwiązaniami technicznymi, które umożliwią automatyczną regulację ciśnienia w oponach pojazdu będącego w ruchu. Zwiększenie ciśnienia w oponach pozwoli obniżyć opory toczenia, dzięki czemu będzie można zminimalizować zużycie paliwa na dłuższych trasach oraz ograniczyć ryzyko aquaplaningu w czasie ulewnych deszczy. Inną opcją jest zmiana poziomu ciśnienia w oponach w celu zoptymalizowania bieżnika w zależności od konkretnych wymagań.

 

Zmianą ciśnienia w oponach sterują mikroprocesory. Samo ciśnienie jest regulowane przez mikro sprężarki wbudowane w koła. Dzięki temu można je dostosować do warunków drogowych w ciągu zaledwie kilku minut, nawet bez konieczności zatrzymywania się, zmieniając parametry opony ze „sportowych” na „ekonomiczne” lub „komfortowe”. Ponieważ różnice ciśnienia dla danych parametrów opon wynoszą tylko kilka dziesiątych bara, nawet małe sprężarki mogą w wystarczającym stopniu dopompować opony lub usunąć nadmiar powietrza.

 

Nowy system DynamicPressure jest częścią scenariusza mobilności przyszłości koncernu Continental AG. Z takim rozwiązaniem na pokładzie, pojazdy poruszające się w konwojach (car platooning) lub jeżdżące autonomicznie, mogłyby dostosowywać automatycznie ciśnienie do warunków drogowych, bez konieczności zatrzymywania się. Umożliwi to znacznie prostsze i wygodniejsze użytkowanie, co ważne zwłaszcza w przypadku taksówek, minibusów, lub pojazdów autonomicznych, które mogą być w ruchu prawie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

Takie rozwiązanie przyniesie również oszczędności finansowe operatorom flot, ponieważ pojazdy będą eksploatowane z mniejszą liczbą przerw i postojów, co czyni je bardziej ekonomicznymi oraz bardziej przyjaznymi dla środowiska i bezpieczniejszymi w obsłudze. To właśnie sprawia, że rozwiązanie Continental DynamicPressure jest niezbędnym elementem, aby w przyszłości osiągnąć mobilność zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).