Clement de Valon nowym Wiceprezesem w TMD Friction | MOTOFAKTOR

Clement de Valon nowym Wiceprezesem w TMD Friction

Clement de Valon od 1 października 2019 r. przejął odpowiedzialność za globalną działalność TMD Friction związaną z rynkiem części zamiennych.

Od 1 października 2019 r. Clement de Valon przejął odpowiedzialność za niezależny rynek części zamiennych w TMD Friction, firmie będącej jednym z wiodących światowych producentów materiałów ciernych. Zastąpił na tym stanowisku Davida Bainesa, który 1 sierpnia został wyznaczony na stanowiska CEO i Prezesa TMD Friction Group. Na nowym stanowisku Clement de Valon będzie podlegać bezpośrednio Davidowi Bainesowi.

Bardzo się cieszę z tego wyzwania. Branża motoryzacyjna doświadcza obecnie fundamentalnych zmian w kategoriach mobilności, technologii i ochrony środowiska, a celem naszego zespołu jest dalsze wzmacnianie pozycji TMD Friction jako silnego i zrównoważonego partnera dla wszystkich naszych klientów na rynku części zamiennych.

- Clement de Valon

 

Clement de Valon posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie rynku części zamiennych. W ostatnich latach pracował na różnych stanowiskach menadżerskich w firmach Valeo i Garrett, dostarczających sprzęt dla branży motoryzacyjnej. Na przestrzeni ponad 24 lat zdobył rozległą wiedzę w zakresie sprzedaży, marketingu i zarządzania.

 

Na ostatnim stanowisku zajmowanym w Valeo odpowiadał za globalną działalność związaną z niezależnym rynkiem wtórnym wycieraczek. W 2012 roku de Valon przeniósł się do Garrett, gdzie do 2019 r. zarządzał globalną działalnością związaną z rynkiem wtórnym turbosprężarek.

 

Clement de Valon doskonale zna uwarunkowania międzynarodowej sprzedaży oraz zasady współpracy międzykulturowej. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracował z klientami z ponad 100 krajów na całym świecie – jednocześnie kierując zespołami sprzedaży i marketingu na pięciu różnych kontynentach.

 

Źródło: TMD Friction

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).