Clarios rozpoczyna współpracę z Altris | MOTOFAKTOR

Clarios rozpoczyna współpracę z Altris

Firmy Clarios, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych akumulatorów, oraz Altris, szwedzki producent prototypów akumulatorów sodowo-jonowych, zawarły umowę o rozwoju niskonapięciowych rozwiązań mobilnych.

W ramach współpracy Altris skoncentruje się na rozwoju technologii ogniw jonowo-sodowych, natomiast Clarios wykorzysta swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie systemów zarządzania akumulatorami (BMS), oprogramowania i integracji systemów do projektowania akumulatorów. Nowe porozumienie to rozwinięcie współpracy rozpoczętej na początku tego roku, która zapoczątkowała stworzenie szczegółowego planu produkcji niskonapięciowych akumulatorów samochodowych wykorzystujących ogniwa sodowo-jonowe.

Każdy pojazd, w tym modele hybrydowe i w pełni elektryczne, wymaga niezawodnego źródła energii niskiego napięcia do zasilania podstawowych układów i funkcji. W miarę wzrostu złożoności pojazdów sieć niskiego napięcia musi dostosować się, aby obsługiwać coraz większą gamę funkcji opartych na oprogramowaniu, m.in. hamowanie przewodowe, technologie autonomiczne i systemu poprawiające komfort pasażerów. Akumulatory sodowo-jonowe (Na-ion) doskonale sprawdzają się przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię, a jednocześnie są z natury zrównoważone i łatwe do recyklingu. Materiały stosowane do produkcji ogniw Na-ion – sól, drewno, żelazo – są łatwo dostępne i nie zawierają substancji toksycznych.

Umowa o wspólnym rozwoju z Altris umożliwia Clarios dalsze umacnianie naszej wiodącej pozycji w rozwoju innowacyjnych rozwiązań akumulatorowych i zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone systemy magazynowania energii. Mamy teraz możliwość produkcji różnych zaawansowanych typów akumulatorów z wykorzystaniem maty szklanej, a także litowo-jonowych, czy sodowo-jonowych, odpowiadając tym samym na potrzeby zaawansowanych technologii motoryzacyjnych” – powiedział Federico Morales Zimmermann, wiceprezes firmy Clarios.

Altris chce dostarczać bezpieczniejsze i zrównoważone akumulatory sodowo-jonowe. Umowa z Clarios umożliwia nam dalszy rozwój i produkcję akumulatorów sodowo-jonowych.  specjalnie dostosowanych do rynku akumulatorów samochodowych. Zaletą naszych związków chemicznych jest wydajność w niskich temperaturach połączona z możliwością dostarczania wysokiego napięcia prądu przy zachowaniu odpowiedniej gęstości energii” – dodaje Björn Mårlid, dyrektor generalny Altris.

Źródło: Clarios

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).