Clarios przejmuje Paragon

Clarios przejmuje Paragon

person Joanna Piszcz 5/10/2023

Clarios przejmuje jednostkę Paragon zajmującą się produkcją akumulatorów. Inwestycja wpisuje się w strategię firmy skoncentrowaną na architekturze i systemach niskonapięciowych do pojazdów.

 

Clarios, światowy lider w dziedzinie produkcji i recyklingu zaawansowanych sieci oraz akumulatorów niskonapięciowych, przejmie jednostkę Paragon GmbH & Co. KGaA wyspecjalizowaną w wytwarzaniu akumulatorów i systemów zarządzania akumulatorami dla branży motoryzacyjnej. Clarios pełni kluczową rolę w VARTA Automotive, europejskiej firmie, wiodącej w produkcji akumulatorów do pojazdów.

Sieć niskonapięciowa ma fundamentalne znaczenie dla nowych doświadczeń użytkownika, sposobów gromadzenia danych i transformacji układów zasilania, z którą mamy obecnie do czynienia w pojazdach. Zespół Paragon posiada niezbędne zdolności, kulturę organizacyjną i motywację, aby wzbogacić naszą działalność o nowe możliwości. To pozwoli nam zacieśnić współpracę z kluczowymi klientami, będącymi producentami oryginalnego sprzętu, zwłaszcza w zakresie zaawansowanych programów akumulatorów litowo-jonowych. Mark Wallace dyrektor generalny Clarios

 

Fachowa wiedza techników Paragon oraz przywództwo w ramach projektów realizowanych we współpracy z globalnymi producentami oryginalnego sprzętu, stanowi uzupełnienie aktualnych programów prowadzonych przez Clarios w zakresie systemów niskonapięciowych i akumulatorów litowo-jonowych. Przejęcie znacznie zwiększy liczebność zespołu Clarios odpowiedzialnego za rozwój nowej architektury niskonapięciowej w firmie.

Zdolności specjalistów Paragon wzmocnią nasze zasoby w Europie i na całym świecie w ramach rozwijanego podejścia systemowego do sieci niskonapięciowych. Nie mam wątpliwości, że nowi współpracownicy pomogą nam przyspieszyć elektryfikację i cyfryzację nowych pojazdów. Dzięki nim będziemy w stanie zapewnić użytkownikom nowe doświadczenia, a także efektywniej wykorzystywać i pozyskiwać dane oraz zasilać nowe rozwiązania architektoniczne oparte na systemach. Federico Morales Zimmermann vice president i GM, Global Customers, Products and Engineering w Clarios

 

Szczegóły transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej.

 

Źródło: Clarios

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).