Clarios mianował nowego Dyrektora Finansowego | MOTOFAKTOR

Clarios mianował nowego Dyrektora Finansowego

person Redakcja 1/09/2023

Clarios mianował Helmuta Zodla na stanowisko Dyrektora Finansowego. Zodl dołączył do kadry kierowniczej firmy w dniu 1 września 2023 r.

 

Nominacja Helmuta Zodla ma umożliwić wzmocnienie kierownictwa finansowego oraz strategicznego kierunku działalności Clarios z myślą o przyszłym rozwoju i dalszych sukcesach firmy.

 

Bardzo cieszy nas, że nowym dyrektorem finansowym Clarios zostanie Helmut. Może się on pochwalić się imponującym doświadczeniem i wiedzą fachową zdobytą w branży motoryzacyjnej na szczeblu międzynarodowym, a zatem jest doskonałym kandydatem do objęcia tego istotnego stanowiska w firmie – powiedział Mark Wallace, President i Chief Executive Officer Clarios – Helmut odegra kluczową rolę we wsparciu realizacji naszych celów finansowych i strategicznych oraz dalszym zacieśnieniu współpracy z inwestorami. Nie mam wątpliwości, że dzięki nieustannej koncentracji na zrównoważonym wzroście oraz zaangażowaniu na rzecz innowacyjnych rozwiązań istotnie przyczyni się on do dalszych sukcesów naszej firmy – dodał Wallace.

 

Przed dołączeniem do Clarios Helmut Zodl pełnił funkcję dyrektora finansowego w GE Healthcare. W ramach pracy na zajmowanym stanowisku umiejętnie pokierował wydzieleniem przedsiębiorstwa z jego spółki macierzystej, wprowadzając akcje GE Healthcare do obrotu publicznego. Przed podjęciem zatrudnienia w GE Healthcare Zodl pracował w Chinach jako dyrektor finansowy grupy kapitałowej Midea, wiodącego producenta urządzeń klimatyzacyjnych, sprzętu AGD i automatyki przemysłowej. Zasiada również w radzie nadzorczej spółki KUKA AG, w której sprawuje funkcję przewodniczącego komitetu audytu. Helmut Zodl pochodzi z Austrii, lecz może się pochwalić się międzynarodowym doświadczeniem zawodowym zdobytym między innymi we Francji, w Hongkongu, Chinach, Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej pracował m.in. w działach finansów, IT i operacji strategicznych w takich firmach jak Advance AutoParts, Lenovo, IBM oraz PWC.

 

Zodl obejmuje funkcję dyrektora finansowego Clarios w następstwie rezygnacji Johna DiBerta, który ustąpił ze stanowiska w kwietniu 2023 r. i podjął zatrudnienie w firmie Air Canada, obejmując w niej stanowisko dyrektora finansowego w rodzinnym Montrealu.

 

Źródło: Clarios

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).