Ciężarówka wycofana z ruchu przez zniszczone tarcze | MOTOFAKTOR

Ciężarówka wycofana z ruchu przez zniszczone tarcze

person Adrian Januszkiewicz 5/02/2020

Zły stan techniczny litewskiej ciężarówki był przyczyną wycofania jej z ruchu przez konińskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Popękane tarcze hamulcowe zarówno ciągnika, jak i naczepy litewskiego przedsiębiorcy dyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Ciężarówka z towarem jechała z Litwy do Niemiec. Została zatrzymana do kontroli 3 lutego (poniedziałek) w Żdżarach na autostradzie A2 przez konińską Inspekcję. Zakaz jazdy był jedynym rozwiązaniem. Całkowite zużycie tarcz zagrażało bezpieczeństwu podczas jazdy.

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami na łączną kwotę 1200 złotych. Wobec przedsiębiorcy toczy się z kolei postępowanie administracyjne. Przewoźnik uiścił już 4 000 złotych kaucji na poczet przyszłej kary.

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).