Ciężarówka bez hamulców przyłapana przez lubelską ITD | MOTOFAKTOR

Ciężarówka bez hamulców przyłapana przez lubelską ITD

person Adrian Januszkiewicz 5/08/2022

M.in. brak zacisku hamulcowego na przedniej osi ciągnika i zaślepiony pneumatyczny przewód hamulcowy stwierdzili w skontrolowanej ciężarówce inspektorzy lubelskiej ITD.

 

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali zespół pojazdów ukraińskiego przewoźnika. Kontrolę przeprowadzono 3 sierpnia w miejscowości Woroniec na krajowej „dwójce”. Kierowca zestawu przewoził maszyny rolnicze z Polski na Ukrainę. Kontrola stanu technicznego wykazała, że na przedniej osi ciągnika siodłowego nie ma zacisku hamulcowego, a pneumatyczny przewód hamulcowy został zaślepiony. Skutkiem tego był brak możliwości hamowania jednego z przednich kół. Dodatkowo mocno skorodowana była tarcza hamulcowa.

 

Inspektorzy lubelskiej ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, nakazując odholowanie ciężarówki. Kierowca będzie musiał przedstawić pozytywny wynik badania technicznego, przeprowadzonego przez uprawnioną stację kontroli pojazdów. Dodatkowo lubelski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego wszczął wobec przewoźnika postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).