Castrol wprowadza na rynek oleje przekładniowe do EV dla warsztatów | MOTOFAKTOR

Castrol wprowadza na rynek oleje przekładniowe do EV dla warsztatów

Castrol wprowadził na rynek oleje przekładniowe Castrol ON EV do pojazdów elektrycznych specjalnie do użytku przez ASO i niezależne warsztaty.

 

Te dwa nowe produkty, do nabycia w opakowaniach 5-litrowych – w wariantach D1 i D2 – nadają się do wielu różnych pojazdów elektrycznych, przyczyniają się do wydłużenia trwałości eksploatacyjnej układu napędowego oraz zwiększają zasięg[2] pojazdów EV na jednym ładowaniu.

 

Olej przekładniowy Castrol ON EV należy do szerszej rodziny zaawansowanych płynów Castrol ON do pojazdów elektrycznych. Oferta obejmuje oleje przekładniowe, płyny chłodzące oraz smary, które przyczyniają się do upowszechnienia się pojazdów elektrycznych poprzez zwiększenie ich zasięgu[2], przyspieszenia ładowania[3] i wydłużenie trwałości eksploatacyjnej[4].

 

  • Zaawansowane oleje przekładniowe do pojazdów elektrycznych zapewniają zwiększoną ochronę układu napędowego oraz poprawę wydajności[5]
  • Płyny chłodzące Castrol do pojazdów elektrycznych przyczyniają się do utrzymania niższej temperatury akumulatorów, nawet w ekstremalnych warunkach, a to umożliwia ultraszybkie ładowanie (>150 KW)
  • Smary EV odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu optymalnej sprawności oraz wydłużeniu trwałości eksploatacyjnej podzespołów pojazdu.

 

Dwóch z trzech głównych światowych producentów samochodów wybiera obecnie produkty Castrol ON do fabrycznego zalewania pojazdów[6].

 

W miarę pojawiania się coraz większej liczby pojazdów elektrycznych na rynku wtórnym, producenci OEM coraz częściej zwracali się do nas z prośbą o udostępnienie zaawansowanego oleju przekładniowego EV dla ich serwisów partnerskich wykonujących bieżące naprawy i prac konserwacyjnych – komentuje Patrick Bauer, starszy technolog w Castrol PD Driveline & EV Fluids – Chociaż płyny te w niektórych pojazdach elektrycznych zalewane są »raz na zawsze«, warsztaty potrzebują produktu na wymianę w przypadku naprawy, a w niektórych przypadkach może być również wymagana wcześniejsza wymiana produktu w celu zapewnienia ochrony.

 

Bardzo ściśle współpracujemy z producentami OEM i dostawcami pierwszego rzędu, aby opracowywać, testować i wdrażać produkty spełniające wymagane kryteria wydajności – podsumowuje Patrick Bauer.

 

Oprócz wspierania firm wprowadzających na rynek seryjne pojazdy elektryczne Castrol współpracuje z zespołem wyścigowym Jaguar TCS Formula E. Oznacza to, że technologie płynów EV można wprowadzać i testować na torze, zanim trafią na drogi.

 

Castrol zamierza stać się marką o zerowej emisji netto dwutlenku węgla do 2050 r. lub wcześniej. Płyny Castrol ON do pojazdów elektrycznych są certyfikowane jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla[1].

 

Wprowadzenie na rynek produktów Castrol ON jest zgodne ze stosowaną przez firmę strategią PATH360, której celem jest zapewnienie bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez ograniczanie odpadów, redukcję emisji dwutlenku węgla i poprawę jakości życia. Castrol inwestuje i rozwija produkty, które wspierają światowe przejście na energię odnawialną i szersze zastosowanie e-mobilności.

 

[1] Zgodnie z PAS 2060; więcej informacji można znaleźć na stronie www.castrol.com/cneutral.
[2] W porównaniu do dostępnego powszechnie oleju do zalania fabrycznego w pojazdach elektrycznych.
[3] W porównaniu z układem pośredniego chłodzenia akumulatorów.
[4] W porównaniu do standardowego oleju przekładniowego do pojazdów elektrycznych.
[5] Zalety e-płynów Castrol wykazano w wykonanych na zamówienie testach oraz w pracach rozwojowych.
[6] Na podstawie danych LMCA dot. 20 producentów OEM o największej łącznej sprzedaży nowych samochodów w 2019 r.

 

Źródło: Castrol

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).