Castrol rekomendowanym dostawcą środków smarnych dla Lynk & Co w Europie | MOTOFAKTOR

Castrol rekomendowanym dostawcą środków smarnych dla Lynk & Co w Europie

person Adrian Januszkiewicz 18/11/2021

Lynk & Co podpisał 5-letnią umowę z Castrol na dostarczanie wysokiej jakości środków smarnych na wszystkich rynkach w Europie.

Olej Castrol EDGE Professional V 0W-20 będzie stosowany podczas regularnych przeglądów i prac konserwacyjnych w pojazdach Lynk & Co, dzięki czemu będzie pomagał uwalniać osiągi silnika oraz zwiększać jego wydajność i trwałość.

 

Lynk & Co oferuje oparte na członkostwie rozwiązania w zakresie mobilności w swojej pierwszej grupie rynków w Europie, między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Belgii, Holandii i we Włoszech.

 

Olej Castrol EDGE Professional, który będzie stosowany przez firmę Lynk & Co, to najwytrzymalszy i najbardziej zaawansowany technologicznie olej silnikowy marki Castrol. Wykorzystuje technologię Fluid TITANIUM, dzięki której fizycznie zmienia swoją strukturę — staje się mocniejszy w miejscach pod obciążeniem, zachowując dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszając tarcie. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do swojego bardziej płynnego stanu.

 

Pierwszy samochód Lynk & Co, 01 SUV, jest napędzany przez hybrydowe układy napędowe (HEV) oraz układy hybrydowe typu plug-in (PHEV). Produkty Castrol EDGE Professional, z których będzie korzystać firma Lynk & Co, były pierwszymi środkami smarnymi na świecie, które uzyskały certyfikat CO2 neutral* zgodnie z międzynarodową normą PAS2060.

 

Marka Castrol wdrożyła niedawno własną strategię zrównoważonego rozwoju, czyli ścieżkę Castrol PATH360, której celem jest zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości. W celu zmniejszenia ilości dwutlenku węgla emitowanego w trakcie cyklu życia produktów Castrol współpracuje również z dostawcami, pozyskując surowce o niższej emisji dwutlenku węgla, zmniejszając ilość opakowań i współpracując z partnerami, tak aby wpływać na to, co dzieje się z produktami, gdy klienci przestaną ich używać.

 

Umowa Castrol na dostawę środków smarnych obejmuje możliwość wspierania planów ekspansji rynkowej firmy Lynk & Co w nadchodzących latach.

 

* Aby produkt został uznany za neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, należy obliczyć emisję gazów cieplarnianych w jego całym cyklu życia (od produkcji do utylizacji), a następnie zrównoważyć emisję poprzez działania mające na celu jej redukcję oraz skupowanie kredytów węglowych.

 

Produkty Castrol neutralne pod względem emisji CO2 są poddawane wiarygodnemu procesowi, w którym niezależne strony trzecie mierzą emisję od produkcji do utylizacji zgodnie z protokołem w zakresie emisji gazów cieplarnianych i potwierdzają neutralność węglową według normy PAS 2060. W 2014 roku marka Castrol wprowadziła na rynek pierwszy na świecie neutralny pod względem emisji CO2 olej silnikowy — Castrol PROFESSIONAL. Od tamtej pory zneutralizowano 3,3 mln ton CO2e (ekwiwalent emisji dwutlenku węgla) dzięki tym zmianom oraz innym produktom i usługom.

 

W 2021 r. Castrol zamierza zneutralizować 1,3 mln ton CO2e dzięki wysokiej jakości programom bp Target Neutral.

 

Źródło: Castrol

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).