Carpardoo – nowy gracz na polskim rynku części zamiennych | MOTOFAKTOR

Carpardoo – nowy gracz na polskim rynku części zamiennych

person Redakcja 22/08/2019

Na polski rynek wszedł nowy dystrybutor części samochodowych online. To www.carpardoo.pl należący do firmy kfzteile24 GmbH.

Polski rynek jest atrakcyjnym miejscem dla dystrybutorów części zamiennych. W 2018 roku 85% firm prowadzących sprzedaż na polskim rynku uzyskało wzrost przychodów, w 16 proc. z nich był to wzrost na poziomie ponad 20%. Do inwestycji zachęcają również raporty międzynarodowych firm badawczych. Dla przykładu, eksperci firmy 2HMForum przewidują, że rynek części samochodowych online będzie rósł w większości krajów europejskich od 4 do 8 proc. rocznie.

 

Polski rynek jest szczególnie atrakcyjny dla dystrybutorów części zamiennych, gdyż polscy kierowcy przede wszystkim kupują i sprowadzają z UE auta używane, bardzo często ponad 10-letnie. Takie samochody są mocno zużyte, co sprawia, że poza typowymi czynnościami serwisowymi, wymagają poważniejszych napraw dotyczących np. układów zawieszenia, osprzętów silnika i samych jednostek napędowych, układów kierowniczych, elektroniki i wielu innych. Zakup części online pozwala ich właścicielom na możliwość skorzystania z szerokiego wyboru podzespołów różnych producentów oferowanych w szerokim zakresie cen (od markowych do najtańszych zamienników). Automatyczne wyszukiwarki pozwalają na łatwy dobór części do danego pojazdu nawet kompletnemu laikowi.

 

W Polsce działa bardzo wielu graczy na rynku moto części. Czy rozpoczęcie działalności przez www.carpardoo.pl zwiększy konkurencję z korzyścią dla polskiego kierowcy?

Carpardoo – co to jest?

Carpardoo to sieć sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży części motoryzacyjnych online. Sklepy działają już w Polsce, we Francji, Holandii, Danii i Austrii. Marka Carpardoo, stworzona przez kfzteile24 GmbH, to jeden z największych dystrybutorów części samochodowych online w Niemczech. Prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego kfzteile24 oraz punktów stacjonarnych, przy których działają również warsztaty samochodowe. Carpardoo jest aktywne w krajach graniczących z Niemcami, aby móc wykorzystać potencjał dopracowanych rozwiązań logistycznych zmniejszających koszty, co ma przełożenie na finalną cenę części.

 

Firma kfzteile24 GmbH założona w 2001 roku rozpoczęła sprzedaż za pośrednictwem amerykańskiej platformy internetowej eBay. Szeroki wybór towarów, dobre ceny i wysokie standardy obsługi klienta pozwoliły na uzyskanie do 2007 roku ćwierci miliona poleceń. Założyciele wykorzystali kilka rozwiązań: zminimalizowali koszty własnej logistyki, zaoferowali szeroki wybór podzespołów, zadbali o dodatkowe koszty klienta (ceny przesyłek), a także wykorzystali falę popularności e-handlu i zmiany zwyczajów zakupowych współczesnych konsumentów.

 

W 2007 powstał sklep internetowy www.kfzteile24.de i działalność była stopniowo przenoszona z eBay na własną platformę. W 2010 roku firma uruchomiła w Berlinie trzy oddziały stacjonarne powiązane z działalnością warsztatową. Aby zwiększyć rozpoznawalność marki, założyciele kfzteile24 rozpoczęli aktywną kampanię sponsoringową w motorsporcie. W 2016 roku dyrektorem ds. sprzedaży został Thomas Kloubert i to on rozpoczął ekspansję firmy na rynki innych państw europejskich pod marką Carpardoo.

 

Obecnie firma otrzymuje i przetwarza ponad 10 000 zamówień dziennie, a jej obroty przekraczają już 100 mln euro rocznie. Tak wysoka sprzedaż sprawia, że każdy znaczący producent części chce być obecny w ofercie kfzteile24 i Carpardoo, a firma może dzięki temu negocjować ceny.

Carpardoo w Polsce – czy to dobra wiadomość dla kierowców?

www.carpardoo.pl, będący europejskim ramieniem wiodącego dystrybutora części na rynku niemieckim ma szansę wzmóc konkurencję na polskim rynku, co może przełożyć się na spadek cen. Stanowi to dużą korzyść dla polskich kierowców. Oferta Carpardoo jest na swój sposób oryginalna, gdyż firma oferuje przede wszystkim markowe części samochodowe i akcesoria uznanych producentów (między innymi Febi Bilstein, Brembo, Walker, Bosch). Do oferty polskiego oddziału stopniowo wprowadzane będą płyny eksploatacyjne, w tym produkty marki Castrol. Sprzedaż markowych produktów nie oznacza, że w ofercie nie ma części i akcesoriów, sprzedawanych w niskich cenach.

W Polsce wdrożyliśmy program HIT CENOWY carpardoo, przeznaczony dla klientów, którzy oczekują równocześnie wysokiej jakości i niskiej ceny – mówi Aleksandra Gemza, Country Manager Poland w firmie kfzteile24 – HIT CENOWY carpardoo to określony produkt w danej kategorii, np. część zawieszenia, sprzedawana po najniższych kosztach. Atrakcyjna cena jest wynikiem długotrwałej współpracy handlowej z producentem części, negocjacji cenowych, rabatów, bonifikat, a także specjalnego systemu zarządzania logistyką, maksymalnie obniżającego koszty własne. Carpardoo woli sprzedawać dobre marki w niskich cenach, niż szukać tanich dostawców części, którzy muszą oszczędzać na jakości. Aleksandra Gemza

 

Carpardoo sprawdza jakość części we własnym centrum testowym. Dodatkowo, kupujący może skorzystać z gwarancji producenta części oraz ze 100-dniowego prawa do odstąpienia od umowy. Carpardoo posiada bardzo rozbudowane portfolio produktów. Na klientów czeka ponad milion referencji. Polscy klienci mogą już korzystać z infolinii i kontaktu mailowego. Wyboru części w sklepie można dokonać na dwa sposoby – poszukując samej części albo korzystając z wyszukiwarki modelu samochodu i jego wersji silnikowej. W każdej chwili można skorzystać ze wsparcia pracowników infolinii. Przesyłki realizowane są przez firmy kurierskie DHL i DPD.

 

Źródło: Carpardoo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).