Bytomskie warsztaty ukarane po kontroli straży miejskiej | MOTOFAKTOR

Bytomskie warsztaty ukarane po kontroli straży miejskiej

person Adrian Januszkiewicz 15/03/2021

9 bytomskich zakładów wulkanizacyjnych i warsztatów samochodowych otrzymało mandaty i pouczenia po kontroli straży miejskiej.

Mandaty karne i szereg pouczeń – to efekt kontroli przeprowadzonych przez bytomską Straż Miejską w dziewięciu zakładach wulkanizacyjnych i warsztatach samochodowych działających w Bytomiu. Na problem zwrócili uwagę zarządcy wspólnot mieszkaniowych, którzy przy placykach gospodarczych znajdywali porzucone stare opony.

 

Zgodnie z ustawą o odpadach, zakłady wulkanizacyjne i warsztaty samochodowe mają obowiązek we właściwy sposób pozbywać się opon i innych wytworzonych w wyniku swojej działalności odpadów.

Oznacza to między innymi, że muszą posiadać umowę podpisaną z wyspecjalizowaną firmą, która zajmuje się odbiorem tego rodzaju odpadów. Kontrola wykazała, że nie wszyscy przedsiębiorcy posiadali wymagane dokumenty. Część z nich nie miała podpisanych indywidualnych umów na odbiór odpadów komunalnych oraz rachunków za odbiór odpadów wytworzonych w wyniku działalności. Bartłomiej Nowakowski rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Bytomiu

 

Jak zaznacza Straż Miejska kontrole bytomskich zakładów będą kontynuowane.

Warsztaty i stacje wulkanizacji w BDO

Przedsiębiorcy wytwarzający odpady, a do tych należą warsztaty samochodowe i zakłady wulkanizacyjne mają obowiązek wpisać się do Bazy Danych Odpadowych, która ma za zadanie uszczelnić system gospodarowania odpadami, zwiększyć skuteczność walki z szarą strefą i dzikimi wysypiskami. Takiego wpisu dokonuje Marszałek Województwa odpowiedni dla siedziby firmy. Firmy zobowiązane też są do składania sprawozdań o odprowadzaniu odpadów.

Zakłady wulkanizacyjne nie muszą posiadać pozwolenia na składowanie odpadów, gdyż dotyczy to tylko firm, które wytwarzają do 5 tysięcy ton odpadów innych niż niebezpieczne. Powinny jednak posiadać system ich składowania i utylizacji w ramach podpisanych umów z firmami zajmującymi się tymi sprawami. Przemysław Juroszek naczelnik Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta w Bytomiu

 

Źródło: Urząd Miasta w Bytomiu

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).