Bridgestone wprowadza oponę Potenza Sport - MOTOFAKTOR

Bridgestone wprowadza oponę Potenza Sport

Bridgestone ogłosił wprowadzenie na rynek nowej flagowej opony klasy premium Bridgestone Potenza Sport do aut sportowych i luksusowych.

Bridgestone ma doświadczenie w produkcji opon sportowych, dzięki wieloletniemu zaangażowaniu w wyścigi Formuły 1 i ścisłej współpracy z producentami super-samochodów. Opierając się na tych doświadczeniach, japońska marka opracowała oponę o wysokich osiągach: Bridgestone Potenza Sport.

 

W testach przeprowadzonych przez TÜV SÜD, jednego z najbardziej szanowanych i niezależnych instytutów motoryzacyjnych w Europie, opona Potenza Sport osiągnęła najlepsze wyniki na tle konkurencji z segmentu premium w zakresie hamowania na suchej nawierzchni (najkrótsza droga hamowania na suchym podłożu), stabilności pojazdu podczas jazdy na wprost oraz precyzji prowadzenia na zakrętach (zarówno na wprost jak i w zakrętach).[1] Nowy model Bridgestone oferuje również wysokie osiągi na mokrej nawierzchni, co potwierdza klasa A na etykiecie UE we wszystkich rozmiarach oraz odpowiednie testy wykonane przez instytut TÜV SÜD.

 

Ponadto nowa opona, jak podaje Bridgestone, zapewnia lepsze wyniki niż poprzedni model bieżnika – Potenza S001, zarówno na suchej i mokrej nawierzchni oraz w zakresie trwałości.[2]

Współtworzona z kierowcami, oparta na najnowocześniejszych technologiach

Firma Bridgestone zaprojektowała oponę, która ma spełniać oczekiwania kierowców w zakresie opon o wysokich osiągach, a jednocześnie być w stanie sprostać codziennym wyzwaniom. Dlatego też, aby rozpocząć prace nad Potenza Sport, wykonano kompleksowe badanie rynku: Bridgestone przeprowadził wywiady z ponad 3800 użytkownikami opon w Europie. Ich wkład dał firmie podstawę do zaprojektowania opony o ultra wysokich osiągach, która spełni potrzeby kierowców oraz oczekiwania dotyczące kontroli nad pojazdem.

 

W nowym modelu Bridgestone zastosował innowacyjne technologie we wzorze bieżnika, w tym lamele 3D oraz mieszankę, która ma poprawiać właściwości na mokrych i suchych nawierzchniach. Bridgestone wykorzystuje również nowe hybrydowe wzmocnienie konstrukcji opony, aby zmaksymalizować stabilność opony przy dużych prędkościach. W oponach zastosowano również sportową budowę karkasu, aby zwiększyć stabilność i reakcję układu kierowniczego, jednocześnie optymalizując opór toczenia.

 

Dzięki autorskiej technologii wirtualnego projektowania opon, znacznie skrócono czas rozwoju produktu. Umożliwia to firmie Bridgestone dokładne przewidywanie osiągów opony na etapie prac koncepcyjnych, jeszcze bez jej fizycznego produkowania i testowania na torze. Działanie przynosi nie tylko korzyści dla środowiska dzięki oszczędności zasobów naturalnych, ale także skraca czas wprowadzenia opony na rynek.

Wybrana przez producentów najbardziej prestiżowych marek samochodów na świecie

Opony Potenza Sport zostały wybrane jako pierwsze wyposażenie super-samochodów prestiżowych marek, w tym Maserati MC20, Lamborghini Huracán STO, czy BMW serii 8.

 

Zaprojektowana i wyprodukowana w Europie, Potenza Sport dostępna będzie od stycznia 2021 roku, w 96 rozmiarach, od 17″ do 22″. Przeznaczona jest dla samochodów sportowych, luksusowych sedanów i SUV-ów.

Potenza Sport to najnowszy rozdział w historii Bridgestone w dziedzinie wysokich osiągów. Opracowaliśmy oponę klasy premium, która zapewnia kierowcom kontrolę, jednocześnie zwiększając możliwości ich samochodu. Potenza Sport wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i wydajności opon sportowych.

Chief Technical Officer i Chief Operating Officer at Bridgestone EMIA - Emilio Tiberio

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).