Opony Bridgestone w Lamborghini Huracán STO | MOTOFAKTOR

Opony Bridgestone w Lamborghini Huracán STO

Bridgestone będzie wyłącznym dostawcą opon do najnowszego super-samochodu Huracán STO.

Bridgestone został wybrany jako wyłączny dostawca opon do najnowszego Lamborghini Huracán STO, sportowego super-samochodu, który pojawi się na rynku w 2021 roku.

 

Na potrzeby Huracán STO, firma Bridgestone skonstruowała unikatową oponę Potenza, która ma poprawiać jakość prowadzenia pojazdu, kontrolę oraz dynamikę jazdy, a także maksymalizuje osiągi tego super-samochodu.

 

Opony Bridgestone Potenza opracowane specjalnie dla Lamborghini Huracán STO są wynikiem współpracy między dwoma markami. Podobnie jak Lamborghini Huracán STO, tak i specjalnie zaprojektowane opony Bridgestone Potenza to połączenie innowacyjnej technologii i ponadprzeciętnego designu.

 

Kluczem do sukcesu okazało się połączenie nacięć bieżnika z najnowszą technologią produkcji opony. W modelu Potenza zastosowano asymetryczny wzór bieżnika zapewniający lepszą reakcję układu kierowniczego i większą stabilność na zakrętach. Dzięki nowo opracowanej mieszance zwiększającej przyczepność oraz wewnętrznemu wzorowi bieżnika, który ma równomiernie rozprowadzać nacisk opony na podłoże na zakrętach Potenza jest oponą wysokich osiągów, która ma zapewniać optymalne połączenie kontroli, prędkości i stabilności.

Nowy projekt

Dzięki ścisłej współpracy z Lamborghini oraz dzięki wirtualnej technologii, nowej oponie Potenza udało się osiągnąć maksymalne wyniki pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią COVID-19.

 

Aby znaleźć idealne dopasowanie dla Lamborghini, producent przetestował w wirtualnym środowisku wiele kombinacji i zintegrował zachowanie opon z systemem pojazdu. Proces wdrażania opony przebiegał od początku do końca w symulatorze, co pomogło zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

 

Lamborghini rozpocznie produkcję Huracán STO na początku 2021 roku. Oprócz specjalnie opracowanego modelu Potenza homologowanego do jazdy po drogach publicznych, Bridgestone dostarczy również torową wersję opony.

To była przyjemność dla naszego zespołu, móc po raz pierwszy tak blisko współpracować z Lamborghini nad tak ekscytującym projektem. Huracán STO to niesamowita inżynieria, zasługująca na niestandardową oponę, która pomoże w pełni wykorzystać potencjał tego super-samochodu. Mogę z dumą powiedzieć, że Bridgestone dostarczył oponę o najwyższych osiągach. To fantastyczne, że zespół pracował nad tak zaawansowanym technologicznie projektem.

VP Consumer Replacement and OE w Bridgestone EMIA - Steven De Bock

 

Źródło: Bridgestone

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).