Bridgestone Potenza Sport najlepsza w teście „Auto Zeitung” | MOTOFAKTOR

Bridgestone Potenza Sport najlepsza w teście "Auto Zeitung"

person Redakcja 3/03/2023

Testerzy "Auto Zeitung" docenili wyniki i właściwości opony Bridgestone Potenza Sport w rozmiarze 235/35 R19 zamontowanej w Fordzie Focusie ST.

 

Odznaka "Auto Zeitung" Best in test dla opony Bridgestone Potenza SportDzięki najwyższym ocenom w zakresie hamowania, prowadzenia i bezpieczeństwa jazdy na mokrej nawierzchni opona Bridgestone Potenza Sport zwyciężyła ex aequo w teście opon letnich przeprowadzonym przez redakcję „Auto Zeitung”. Eksperci bardzo wysoko ocenili również właściwości jezdne opony oraz jej przyczepność na suchej nawierzchni.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników renomowanego testu Auto Zeitung. To wyróżnienie dowodzi, że rozwój naszego portfolio przebiega w oparciu o najwyższe standardy. Dzięki doskonałym produktom dostarczamy naszym partnerom asortyment najwyższej klasy, a oni przekazują go dalej, w ręce klientów końcowych – powiedział Steven de Bock, Vice President Consumer Replacement i OE w Bridgestone EMIA.

Przekonujące wyniki sportowe

Bardzo dobry wynik osiągnięty w teście „Auto Zeitung” idzie w parze z rezultatami testu opon letnich dla samochodów sportowych przeprowadzonego przez „Auto Bild”. Opona Bridgestone Potenza Sport uzyskała wzorową ocenę, a organizatorzy docenili wyniki uzyskane w jeździe na mokrej i suchej nawierzchni oraz w jeździe po okręgu na mokrej nawierzchni. Opona uzyskała ocenę ogólną 1,3, zwracając uwagę ekspertów dobrym wyważeniem, precyzyjną reakcją na ruch układu kierowniczego oraz dużym marginesem bezpieczeństwa w zakresie aquaplaningu.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2021 roku, opona Bridgestone Potenza Sport zdobyła 9 wyróżnień w renomowanych testach. Opona gwarantuje najlepsze osiągi w swojej klasie w zakresie kontroli na suchej[1] i mokrej nawierzchni. W procesie jej projektowania zadbano o to, aby zapewniała również wyższy przebieg niż jej poprzedniczka, Potenza S001[2].

 

[1] Testy przeprowadzone przez TÜV SÜD na zlecenie Bridgestone w okresie lipiec-wrzesień 2020 roku, na obiektach Bridgestone EUPG (Włochy), dla testów na suchej i mokrej nawierzchni, z udziałem Audi S4 3.0 TFSI, na oponach o rozmiarze 245/40 R18. Oponę Potenza Sport porównano z osiągami głównych konkurentów w tym samym segmencie: Continental PremiumContact6, Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 oraz Pirelli P Zero PZ4.

[2] Podczas wewnętrznych testów przeprowadzonych w Centrum Technicznym Bridgestone w Europie na oponach Audi A4 o rozmiarze 245/40R18, Bridgestone Potenza Sport osiągnęła o 10 procent lepszy przebieg w porównaniu z oponą Potenza S001 w tym samym rozmiarze.

 

Źródło: Bridgestone

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).