Bridgestone pomaga dbać o floty | MOTOFAKTOR

Bridgestone pomaga dbać o floty

person Adrian Januszkiewicz 30/10/2018

Bridgestone wprowadza program FleetPulse, składający się z aplikacji mobilnej, scentralizowanej strony internetowej i systemu monitorowania ciśnienia w oponach.

Z uwagi na fakt, że przestoje pojazdów nadal stanowią jedno z największych wyzwań dla firm, FleetPulse skupia się na poprawie przejrzystości stanu technicznego pojazdów, dzięki czemu znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo nieoczekiwanych, kosztownych i potencjalnie niebezpiecznych awarii, tym samym wydłużając czas jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Rozwiązanie FleetPulse, które automatyzuje kontrole przydatności do ruchu drogowego, ma pomóc również flotom uprościć ich pracę i obniżyć koszty obsługi technicznej, odpowiadając w ten sposób na dwa inne kluczowe wyzwania stojące przed flotami.

Rzucamy światło na niewidoczne kwestie

Rewolucja cyfrowa zmieniła sposób myślenia świata o mobilności i toruje drogę rozwiązaniom nowej generacji. Dzięki postępowi w dziedzinie czujników i połączonych technologii, mamy teraz niespotykany dotąd wgląd w osiągi pojazdów.

 

FleetPulse, jak mówi Bridgestone, zapewnia klientom flotowym możliwość dogłębnego przyjrzenia się ich maszynom, aby maksymalnie ułatwić im zrozumienie tego, co dzieje się z ich flotą i uprościć życie kierowców na drodze. Dzięki aplikacji FleetPulse działającej w systemie Android kierowcy i technicy mają do dyspozycji łatwą w użyciu platformę do przeprowadzania kontroli przydatności do ruchu drogowego swoich pojazdów. Aplikacja FleetPulse, zastępująca aktualny ręczny proces, gwarantuje, że żaden aspekt nie zostanie pominięty i że wszystkie niezbędne kontrole zostaną przeprowadzone.

 

Następnie, za pośrednictwem scentralizowanego portalu internetowego FleetPulse, administratorzy floty i obsługi technicznej, przy pomocy rozwiązania w chmurze, mogą uzyskać dostęp do aktualizacji stanu całej floty – w tym usterek i uszkodzeń, a także do danych dotyczących osiągów. W ten sposób mogą oni bezpośrednio zwracać się do kierowców i pracowników obsługi technicznej z nowymi listami kontrolnymi, rezerwacjami wizyt w serwisie, a nawet prośbami usunięcia pojazdów z dróg poprzez powiadomienia z aplikacji FleetPulse.

 

Kierowcy, pracownicy obsługi technicznej i administratorzy flot mogą również, dzięki FleetPulse, dokładnie kontrolować stan opon. Usługa dostarczana jest wraz z elementami sprzętowymi systemu TPMS dla pojazdu, składającymi się z czujników optycznych Tirematics oraz klucza sprzętowego. Po podłączeniu pojazdu do systemu TPMS, FleetPulse automatycznie zbiera dane o ciśnieniu w oponach, a następnie przekazuje wyniki kierowcom i administratorom poprzez aplikację FleetPulse oraz internetowy panel nawigacyjny zapewniający podgląd danych w czasie rzeczywistym. Pomaga to zapewnić optymalizację ciśnienia w oponach, co ma zasadnicze znaczenie zważywszy na fakt, że 30% awarii spowodowanych jest zbyt niskim ciśnieniem w oponach, 90% awarii ogumienia spowodowanych jest powolnym uchodzeniem powietrza z opon, a w przypadku 20% opon do użytku komercyjnego na drogach ciśnienie jest znacznie niższe od wymaganego.i Zapewniając utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach, FleetPulse zapobiega awariom, nadmiernemu zużyciu i niepotrzebnym wzrostom spalania paliwa, redukując w ten sposób niepożądane koszty wymiany opon i emisję CO2.

Dla każdego kierowcy, w każdym miejscu i o dowolnej porze

Obecnie FleetPulse jest jedynym na rynku rozwiązaniem łączącym kontrolę pojazdów, rezerwację wizyt w serwisie, zarządzanie flotą i system TPMS w ramach jednej platformy. FleetPulse umożliwia jednocześnie komunikację w czasie rzeczywistym pomiędzy kierowcami, obsługą techniczną i administratorami floty za pośrednictwem aplikacji w chmurze. FleetPulse może być używany w każdej chwili, przez każdego kierowcę i dla wszystkich marek opon.

 

Aplikacja FleetPulse oraz elementy sprzętowe systemu TPMS będą dostępne na rynku od września 2018 roku, z bezpłatnym okresem próbnym. Elementy sprzętowe systemu TPMS będzie można zamówić online oraz u wybranych sprzedawców detalicznych. Koszt systemu podlega amortyzacji w ciągu roku, przy założeniu, że typowy ciągnik z naczepą użytkowany przy optymalnym ciśnieniu w oponach może zaoszczędzić średnio do 1 100 euro rocznie na kosztach paliwa, opon i awarii.

Często drobne kwestie związane z obsługą techniczną opon i pojazdów mogą szybko stać się poważnymi problemami. Zagraża to nie tylko wynikom biznesowym, ale może równie łatwo wpłynąć na życie ludzkie. FleetPulse dostarcza właścicielom flot i kierowcom niezbędnych informacji, aby umożliwić ograniczenie takich sytuacji. Firma Bridgestone jest dumna z tego, że stoi za kolejnym wiodącym rozwiązaniem dla flot, uzupełniając systemy, które już odniosły sukces w ramach programu „Total Tyre Care“. Niezależnie od tego, czy Państwa flota składa się z ciągników, naczep, samochodów skrzyniowych, autokarów, autobusów czy kombinacji powyższych, FleetPulse to rozwiązanie do zarządzania flotą, które zapewni Państwu ciągłość działania. Paolo Ferrari Dyrektor generalny i prezes Bridgestone na region EMEA

 

Więcej informacji o programie FleetPulse można znaleźć na jego stronie internetowej oraz w załączonej ulotce.

 

Źródło: Bridgestone

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).