Brembo wyróżnione za działania na rzecz ekologii | MOTOFAKTOR

Brembo wyróżnione za działania na rzecz ekologii

person Adrian Januszkiewicz 23/01/2019

Firma Brembo została wyróżniona przez organizację CDP jako światowy lider zrównoważonego rozwoju korporacyjnego z zachowaniem standardów ekologicznych.

Każdego roku tysiące firm ujawnia CDP (Carbon Disclosure Project) dane dotyczące ich wpływu na środowisko, ryzyka i możliwości dla niezależnej oceny w oparciu o metodologię punktową organizacji. W 2018 r. firmy zostały poproszone o to przez ponad 650 inwestorów z aktywami o wartości ponad 87 bln USD i/lub 115 dużych organizacji zakupowych o sile nabywczej 3,3 bln USD. Firmy otrzymują oceny od A do D – za to, jak skutecznie radzą sobie ze zmianą klimatu, wycinaniem lasów i bezpieczeństwem wody, podczas gdy te, które nie ujawniają ani nie dostarczają wystarczających informacji, oznaczone są literą F.

 

Firma Brembo została wyróżniona za swoje działania w ostatnim roku sprawozdawczym, w reagowaniu na zmianę klimatu i zarządzaniu zasobami wodnymi w bardziej zrównoważony sposób, w oparciu o jej dane ujawnione w 2018 roku CDP.

Firmy, które obecnie decydują się na włączenie wartości środowiskowych i zrównoważonego rozwoju do swoich modeli biznesowych, będą miały możliwość odgrywania aktywnej roli w zmianie, która już ma miejsce. Brembo zdecydowało się w pełni wykorzystać tę okazję. Cristina Bombassei dyrektor generalna ds. CSR w Brembo i członek zarządu
Gratulacje dla wszystkich firm, które znalazły się na liście A CDP w tym roku. Wraz z coraz wyraźniejszym nasileniem zagrożeń środowiskowych dla biznesu, te firmy pozycjonują się, aby dostarczać rozwiązania, wykorzystywać nowe możliwości rynkowe i rozwijać się w procesie przejścia do zrównoważonej gospodarki. Musimy w trybie pilnym przyspieszyć działania na rzecz ochrony środowiska na wszystkich poziomach, aby osiągnąć cele Porozumienia Paryskiego i Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jest oczywiste, że świat biznesu jest istotnym graczem w tej transformacji, a firmy z listy A są w stanie wnieść znaczny wkład na te cele. Paul Simpson dyrektor generalny CDP

 

Listy A Zmiany Klimatu i Bezpieczeństwa Wody są publikowane co roku przez CDP wraz z podobną listą dotyczącą przywództwa w zakresie przeciwdziałania wylesianiu.

 

Pełny spis firm, które utworzyły powyższe listy, wraz z wszystkimi innymi wynikami spółek publicznych, można znaleźć pod linkiem.

 

CDP ocenia firmy pod kątem kompleksowości ich ujawnionych danych, ich świadomości i zarządzania zagrożeniami środowiskowymi oraz demonstrowania najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów.

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).